V přeboru se víc bojuje, než hraje | E15.cz

V přeboru se víc bojuje, než hraje

Ze tří plzeňských klubů krajského fotbalového přeboru panuje po podzimní části spokojenost jen v celku SK ZČE.

Právě skončená podzimní část krajského fotbalového přeboru příliš radosti nejen do řad tří plzeňských klubů nepřinesla. Podle mínění většiny trenérů i dalších odborníků úroveň soutěže opět poklesla. Na hřišti se víc bojuje, než hraje fotbal. Výjimku tvořil snad jedině vedoucí tandem Chrást - Tachov. Z plzeňských zástupců je na tom zatím nejlépe tým SK ZČE, který obsadil se ziskem čtyřiadvaceti bodů pátou příčku tabulky.

Petřín měl nástup

„Podařil se nám vstup do soutěže, ale v závěru přišlo několik zbytečných bodových ztrát. Před zahájením soutěže bych byl s takovou pozicí i bodovým ziskem spokojen, teď přeci jen panuje lehké zklamání,“ hodnotí první polovinu soutěže trenér Petr Kural. „Naším cílem je stále záchrana soutěže a vyhnutí se baráži. Loni nás minula jen těsně a podobnou situaci nechceme připustit. Klid nám zaručí až nasbíraných šestatřicet bodů, a ty ještě nemáme,“ dodává Petr Kural. Druhý plzeňský zástupce, Bolevec, nasbíral devatenáct bodů a zaujímá deváté místo.

„Měli jsme mít o šest bodů víc a mohla panovat spokojenost. Ve všech remízových zápasech jsme měli na vítězství. Body nám nyní scházejí ke klidnějšímu jaru,“ bilancuje trenér Bolevce Petr Nykles, který se zejména ve druhé části potýkal se značnou marodkou. „Od sedmého kola jsme nenastoupili kompletní, což se na výsledcích muselo projevit. S výjimkou Tachova nás ovšem nikdo vyloženě nepřehrál. Nejlepší utkání jsme odehráli v Touškově, cením si vydřených výher proti Horní Bříze, Chanovicím a Příkosicím,“ chválil svěřence Petr Nykles.

Nelehká zima Rapidu

Dva body od barážové pozice skončil po podzimu se ziskem patnácti bodů na třinácté pozici plzeňský Rapid. „Měli jsme úzký kádr, odešli nám Žák s Patou. Navíc nás zasáhla tragická událost našeho nejlepšího střelce Žitnika. Věděl jsem, že to nebude jednoduché, a to se bohužel potvrdilo. Cílem pro jaro je vyhnout se baráži. Úroveň soutěže bohužel šla s výjimkou Chrástu kvalitou dolů,“ poukazuje trenér Rapidu Vratislav Opl.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!