V Přerově hrají Zemský ráj to napohled | E15.cz

V Přerově hrají Zemský ráj to napohled

rdc

S režisérkou filmu Zemský ráj to napohled Irenou Pavláskovou hovořila ředitelka přerovského kina Hvězda Alena Šišková. Tuto vskutku mrazivou komedii promítá přerovské kino od pátku 8.ledna do neděle 10. ledna vždy v osm hodin večer.

„S paní režisérkou Pavláskovou jsme vzpomněly její osobní uvedení filmu Čas dluhů v přerovském kině Hvězda v roce 1998. Paní režisérka vyprávěla o vzniku svého novém filmu Zemský ráj to napohled. Nebylo vůbec jednoduché na tento projekt získat finanční prostředky, takže se muselo natáčet velmi úsporným způsobem. Také reklamní kampaň probíhala ve skromnějším duchu, což je velká škoda. Skvělé herecké obsazení, kvalitní scénář a „ruka“ paní režisérky však bezesporu skýtá kvalitní podívanou,“ uvedla ředitelka přerovského kina Alena Šišková.

Na filmu podle scénáře Terezy Boučkové se podílely takové herecké hvězdy jako Vilma Cibulková, Miroslav Etzler, Igor Bareš, Jiří Dvořák, Jan Hartl, Tereza Voříšková, Ondřej Vetchý, Dana Marková, Barbora Seidlová, Jan Zadražil.

O čem film je?

Zemský ráj to napohled je mrazivá komedie o životě v sedmdesátých letech. Hlavní linkou filmu je příběh Marty (Vilma Cibulková), jejích dospívajících dcer - Majdy (Dana Marková) a Gábiny (Tereza Voříšková) – a jejich postupně přicházejících a odcházejících „tatínků“ (Jiří Dvořák, Miroslav Etzler, Jan Zadražil, Ondřej Vetchý). Zatímco někteří „tatínkové“ se postupně snaží zvrátit kolo alespoň českých dějin, Marta a její dcery vzdorují výsledkům a následkům, které tyto pokusy u komunistického režimu vyvolávají. Svět „velké politiky“ a velkých cílů se tak střetává, doplňuje a prolíná s každodenní realitou. A že v průběhu toho vznikají i veselé situace? Vždyť schopnost ironie a smysl pro humor byly v této době nezbytnou součástí každého balíčku pro přežití, který dával sílu, vůli a chuť žít a neselhat hlavně sám před sebou. (Obsah filmu - zdroj webové stránky přerovského kina)

Autor: rdc
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!