V prodejně nábytku uhořel mladý muž | E15.cz

V prodejně nábytku uhořel mladý muž

Při požáru prodejny s nábytkem v ulici Ke Stadionu v Semilech - Podmoklocích zemřel mladý muž. Požár ohlásila rodina, která zůstala uvězněna v bytě nad prodejnou.

Na místě zasahovalo pět hasičských jednotek se šesti cisternami. Hasiči na místě našli hořící sklad a prodejnu nábytku plnou toxického kouře. „V bytě ve druhém patře domu zůstali uvězněni dva dospělí a dvě děti, které hasiči z bytu zachránili pomocí automobilové plošiny. Všechny čtyři osoby si převzali k ošetření záchranáři zdravotnické služby,” popsala mluvčí hasičů v Libereckém kraji Iva Michalíčková. Současně hasiči vypnuli přívod elektrické energie do objektu a započali hasit sklad v přízemí. V prodejně na zemi nalezli muže v bezvědomí, kterého vynesli ze zakouřeného prostoru ven. „Muže se snažili na místě oživovat záchranáři zdravotnické služby. Lékař po neúspěšném půlhodinovém boji konstatoval u mladého muže smrt,” objasnila Michalíčková.
Hasiči na požár nasadili další dva vodní proudy a k odvětrání zakouřených prostor tři přetlakové ventilátory. V dýchací technice pomocí termokamery zkontrolovali objekt a vyloučili přítomnost dalších osob. Kvůli velké spotřebě vzduchu z tlakových lahví dýchacích přístrojů v zakouřeném prostředí byl povolán ze stanice Semily protiplynový automobil k výměně lahví. Požár se podařilo dostat pod kontrolu v půl druhé a zlikvidovat krátce před třetí hodinou. Celý zásah hasičům komplikovaly noční nízké teploty okolo – 10°C. Po příčině vzniku požáru bude dnes pátrat vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií ČR. Prvotní odhad požárem vzniklé škody se pohybuje okolo 400 tisíc korun. Hasičům se podařilo uchránit majetek v hodnotě 4 miliony.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!