V Úvalech vyroste nová rezidenční čtvrť | E15.cz

V Úvalech vyroste nová rezidenční čtvrť

Na počátku května začala výstavba nové čtvrti Úvaly-Hostín, jejímž investorem je společnost Úvaly Development, s. r. o., člen nezávislé investiční skupiny Middle Europe Investments (MEI).

Na počátku května začala výstavba nové čtvrti Úvaly-Hostín, jejímž investorem je společnost Úvaly Development, s. r. o., člen nezávislé investiční skupiny Middle Europe Investments (MEI).

Nová čtvrť, která bude postupně realizována na ploše téměř 70 hektarů v moderním urbanistickém konceptu, s veškerou občanskou vybaveností a výbornou dopravní dostupností, vyroste na okraji města Úvaly a plynule naváže na stávající výstavbu. Projekt se začal realizovat v centrální části vymezeného území první etapou, která se rozkládá na ploše 3,5 hektaru a nabídne bydlení ve 24 rodinných domech a 170 bytových jednotkách.

Společnost Úvaly Development, s. r. o., klade velký důraz na kvalitní výstavbu s využitím moderních a ekologických technologií. Proto je i vzorový dům současně testovací pasivní dům, na jehož vývoji se podílí společnost AWIK, člen skupiny MEI, a katedra kybernetiky FEL ČVUT. Projekt Úvaly-Hostín je rozdělen do pěti základních zón, třech obytných a dvou komerčních. Obytné zóny se dále dělí na několik čtvrtí, z nichž se každá bude vyznačovat charakteristickou a různorodou formou zástavby s důrazem na funkční veřejný prostor. Celý projekt nabídne postupně 689 bytů a 616 rodinných domů.

V parterech vybraných objektů budou umístěny komerční prostory, v oblasti centrálního náměstí je plánována realizace supermarketu. V souvislosti s rozvojem projektu budou v souladu se schválenou územní studií v oblasti budována školská zařízení (mateřské školy a první stupeň školy základní) a odpovídající množství veřejných ploch, zeleně a hřišť. Ve většině objektů se uvažuje o možnosti použití tepelných čerpadel pro vytápění a ohřev TUV. Na projektování jednotlivých čtvrtí se podílejí týmy špičkových českých architektů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!