Valchař by chtěl vybojovat postup | E15.cz

Valchař by chtěl vybojovat postup

Petr Sobol Orlová

Hokejista Radim Valchař se po třech letech vrátil z Ameriky. Nyní pomáhá Orlové.

Když mu bylo osmnáct let, odcházel zkusit nižší zámořskou soutěž. Nyní je ale hokejista Radim Valchař téměř o tři roky starší a opět brouzdá po českých kluzištích. Jak sám obdivovatel Mariána Hossy a Alexandera Ovečkina říká, po sezoně by se chtěl do Ameriky vydat znovu. Nyní ale pomáhá orlovským hokejistům k co nejlepší pozici před play off. „Co jsem se ptal, tak v klubu se myslí na první ligu. Byl bych moc rád, kdyby se to uhrálo,“ řekl Valchař.

Valchař pomýšlí na první ligu

Orlovský hokej loni zažil sezonu, jakou už dlouho nepamatuje. Ve své soutěži dokráčel až do finále, ve kterém však prohrál se Šumperkem a baráž o první ligu ho tak těsně minul. Letos ale Orlová ambice nemění a na postup se pokusí zaútočit znovu. I proto trenér Petr Česlík uvítal, když Valchaře před Vánocemi na orlovském ledě mohl začlenit do své sestavy. „Měl jsem i nějaké nabídky z první ligy, bohužel z toho ale sešlo,“ pověděl Valchař. Nejvíce chtěli Valchaře v Třebíči, ale ani tam to nedopadlo. „Mrzí mě to, ale doufám, že se v průběhu sezony ještě v první lize objevím,“ prozradil Valchař. Až do svých osmnácti let hrával za Vítkovice. „Ti ale zájem nejevili, říkali, že možná příští sezonu, ale to dnes není nikde jisté,“ ví dobře Valchař. V Orlové ale neváhali a Valchařovi místo nabídli. Cestu do světa si Valchař otevřel z Vítkovic, kde si ho všimli skauti z Ameriky, kam také v osmnácti letech odešel. Draftoval jej tým Portland Winterhawks z WHL. „V Portlandu se mi dařilo dobře. První dvě sezony jsem odehrál kvalitní, byl jsem tam spokojený,“ popisuje své zámořské působení Valchař. Ani v jiném směru neměl mladík problémy. „ Život v Americe, to je úplně něco jiného. Bylo to super, neměl jsem žádné problémy, potkal jsem skvělé lidi, ve všem mi pomáhali,“ nemůže si Valchař stěžovat.

Valchař se chce prosadit do NHL

A proč tedy v Americe nezůstal a vrátil se domů? Před letošním ročníkem přestoupil do týmu Lethbridge Hurricanes, kde už tak šťastný nebyl „V týmu byl přebytek Evropanů,“ ukazuje Valchař na fakt, že už tolik příležitostí na ledě nedostával. „V soutěži panuje omezení cizinců, v každém týmu mohou být dva Evropané,“ pokračuje ve vysvětlování. Nebyl to ale jediný důvod, proč se hokejista vydal zpět do vlasti. „Moc jsem si nesedl s trenérem, tak jsem si řekl, že se vrátím domů,“ ukazuje možná na hlavní důvod Valchař. Obecně si ale Ameriku nemohl vynachválit. „Kdo to nezažije, tak neví, jaké to je,“ vzpomíná na povedené období Valchař. V zámoří byl Valchař sám, bez svých a nejbližších. „Chvílemi se mi stýskalo. Hlavně po rodině a přátelích,“ pravil Valchař. Po dvou a půl letech se tedy vrátil zpět do mateřské Orlové, kde udělal své první hokejové kroky. „S návratem byl trošku problém. Musel jsem se adaptovat na větší kluziště,“ říká o svém comebacku.Valchař. Na orlovském ledě se ale adaptoval velmi rychle a hned ve svém druhém zápase byl vyhlášen hvězdou utkání. „Zatím se to dá. Byl jsem zraněný, rozehrával se a určitě to bude ještě lepší,“ říká skromně Valchař. A jak tedy své angažmá vidí dále? „Uvidíme, co bude,“ nechává se sám překvapit Valchař. Na závěr ještě Valchař ukázal na své plány pro následující ročník. A jak to vypadá, Orlová v nich nefiguruje. „Příští sezonu mám možnost odejít do zámoří. Mým snem je totiž NHL, Věřím, že se tam prosadím,“ přeje si Valchař.

Autor: Petr Sobol Orlová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!