Vary ulovily do útoku bratry Klímovy | E15.cz

Vary ulovily do útoku bratry Klímovy

Kateřina Wegenrová

Hokejové Karlovy Vary posílí z Trenčína oba synovci legendárního Petra Klímy.

Klíma. Slavným jménem hokejové legendy se hokejové dresy Karlových Varů mohou od minulého týdne honosit hned dvakrát. Energie si z Trenčína přivedla oba synovce Petra Klímy. Dvacetiletí útočníci podepsali na západě Čech dlouhodobé kontrakty do roku 2015.
„Oba patří ve své věkové kategorii k naprosté špičce. Hráče jsme dlouhodobě sledovali a věříme, že se rychle zadaptují na český hokej a budou přínosem pro naše první mužstvo,“ říká Miroslav Vaněk, manažer karlovarského klubu.
Také si už oba hráči zkusili zahrát nejvyšší slovenskou soutěž dospělých.
Posily ze Slovenska Ryzí Slováci však sourozenci Klímovi nejsou. Tatínek Čech a maminka Slovenka mohou za to, že mají oba zároveň české i slovenské občanství.
To má pro Karlovy Vary také jednu výhodu. V extralize nebudou totiž bratři za cizince, a nebudou tak klubu vyčerpávat licence pro zahraniční hráče.
Talentované mladíky už Energie rok a půl sledovala. Když jim v pak před měsícem v Trenčíně nabídli dlouhodobé kontrakty, jen oba zavrtěli hlavou. Klub je pak vyřadil z extraligového kádru a do hry musela vstoupit Energie. „Původně jsme to plánovali až po skončení letošní sezony. S jejich agentem jsme se ale nakonec dohodli, že vyplatíme Dukle odstupné a s hráči uzavřeme dlouhodobé kontrakty už teď,“ říká Vaněk.
Dobře ví, jak posily do útoku v současné době potřebuje. „V ročníku 1990 máme velmi kvalitní obránce. Například Jana Tomečka nebo Martina Rohana, který si před týdnem s Českými Budějovicemi dokonce odbyl svou extraligovou premiéru. Mezi útočníky ale bohužel tak silné hráče nemáme. Proto potřebujeme mezeru vyplnit, abychom mohli postupně naše áčko oživovat,“ vysvětluje.
Podle Vaňka je hlavní předností obou bratrů technická vyspělost. „Jsou velmi šikovní při práci s hokejkou. Tomáš je typický centr, velmi dobře dokáže organizovat hru. Lukášovi to lépe sedí na křídlech, je výborným bruslařem,“ říká Vaněk.
V extralize jen Tomáš Tomáš Klíma se k extraligovému áčku připojí rovnou, Lukáš se zatím rozehraje v prvoligové Kadani. „Bude záležet jen na něm, jestli dostane příležitost v prvním týmu už letos. Letní přípravu na následující sezonu zahájí každopádně s týmem oba,“ říká Vaněk.

Autor: Kateřina Wegenrová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!