Ve Španělsku nepřitahuje jen moře | E15.cz

Ve Španělsku nepřitahuje jen moře

Když se řekne Španělsko, vybaví se možná většině lidí nekonečné pláže na břehu Středozemního moře. Jenže tato jihoevropská země se může pyšnit nejen lokalitami pro letní radovánky, atraktivní je i pro milovníky zimních sportů. Zejména středisko Sierra Nevada na jihu země je světoznámým centrem lyžování.

Ovšem tam není předpoklad předem uvedené kombinace, a to vzhledem k velmi ostrému zimnímu klimatu. Ale to vůbec nevadí, protože zde mohou zaujmout třeba gastronomické nabídky.

#####Lyžování v okolí Madridu

Také okolí Madridu má své zimní centrum. Přírodní a umělé. Zhruba 40 kilometrů severně od Madridu jsou čtyři zimní lokality. Valdesqui, La Covatilla, La Pinilla a Navacerrada. Tyto horské stanice svojí blízkostí doplňují luxus hlavního města Madridu. Umělé zimní centrum Xanadu Madrid se otevřelo poprvé v květnu 2003. Areál je vystavěn na 160 tisících m2. Je zde osm tisíc parkovacích mist, 220 nebytových jednotek, které jsou pronajímány prestižními obchodními značkami, také restauracemi nebo pak dalšími zábavními podniky a běžnými službami. Nechybí ani klasik obchodních domů ve Španělsku El Corte Inglés a Hipercor. Zábavní část pak nabízí lety balonem, karting, multikino, minigolf, tematické restaurace, minipark atrakcí a konečně SnowZone, jedinou krytou maxisjezdovku ve Španělsku. Areál je otevřen po celý rok, tedy 365 dní v roce a zaměstnavá celkem čtyři tisíce lidí.

#####Na jihu jedině do Grenady

Jediným místem na jihu Španělska, kde si můžete zalyžovat, je Sierra Nevada v Granadě. A můžete vyrazit hned, už je sníh. Je to překrasné místo. Nabídka pronájmů třeba jen na víkend je dostupná především na internetu.

Převažují zvláště nabídky soukromých majitelů. Letošní zimní sezona je zvláště očekávaná. Investice do vylepšení lanovek a celého zařízení a hlavně prodloužení sjezdových tratí je sledováno s velkým zájmem všech místních obyvatelů, kteří jsou hlavními investory.

To, co je ale už teď jasné, že nejspíš došlo k nešvaru v udělovaní stavebních licencí na komplexy horských apartmánů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!