Ve Strakonicích je místo i pro nudisty | E15.cz

Ve Strakonicích je místo i pro nudisty

Sedmička testuje koupaliště: v červnu a září mají Strakoničtí k dispozici souběžně vnitřní i venkovní bazény.

Sezona venkovního koupání mohla začít už 1. června. Všechno bylo připraveno, jen počasí ne. „To je to jediné, na čem jsme kadoročně závislí. Naštěstí nevadí sportovcům, kteří sem přijeli na soustředění,“ říká ředitel strakonických sportovních zařízení Pavel Dušek.

Na pečlivě střižený trávník se do celého areálu vejdou až tři tisíce koupání chtivých návštěvníků. Postaráno je tu i o matky s batolaty, které mohou své děti v místnosti za šatnami přebalit a nakojit. Vyhrazené místo na slunci tu mají také nudisté.

Ve Strakonicích jsou tři venkovní bazény. Pro plavce 50 x 22 metrů a dva pro děti - 20x 20 a 18 x 16 metrů. U dětských bazénů je i tobogan. Pokud je třeba, ve všech se přihřívá voda na 26 stupňů Celsia. „Chodím sem s holkama a ty si to tu pokaždé užijí,“ hodnotí koupání Petra Masopustová.

Krytý pětadvacetimetrový bazén je přes prázdniny pro veřejnost uzavřený, využívají ho ale organizovaní sportovci. Krytý i venkovní jsou souběžně otevřeny jen v červnu a v září. To kvůli školnímu plavání. Od osmi hodin večer do deseti mohou do krytého i ostatní návštěvníci.

Venkovní areál je vedle koupání a opalování přizpůsoben pro další sportovní aktivity. Minigolf, plážový volejbal a nohejbal, stolní tenis. Sportovní náčiní tu půjčují za mírný poplatek.

Krytý bazén rozšíří o další atrakce

Návště vníci i turisté mohou strávit u bazénů celý den. Nají se u tří stánků s občerstvením. Sociální zázemí je nové a bezchybné.

Oproti loňsku došlo na plaveckém stadionu k jediné změně. Kolem dětských bazénů je nová dlažba, nerezová brodítka a sprchy.

Na příští rok počítá město s rekonstrukcí zázemí u vnitřního bazénu a také s přístavbou o zábavně rekreační část. Zatím je uvnitř jen tobogan, masážní bazén, sauna a solárium.

1. Teplota vody ve venkovních bazénech je 26°C.Kapacita areálu až 3000 osob. Otevřeno je od 10 do 20 hodin. Od 10 do 15 hodin zaplatí dítě do 15 let 60 korun, dospělý 70. Po 15. hodině o deset korun méně. 2. Permanentka přijde na 500 korun za 10 návštěv pro dítě a 600 korun pro dospělého. V areálu jsou tři stánky s občerstvením a sportovní hřiště.
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Největší nezávislý katalog českých firem