Ve středu Plzně vyroste nová Aréna | E15.cz

Ve středu Plzně vyroste nová Aréna

V jedné z nejlepších plzeňských lokalit, mezi Americkou třídou a Denisovým nábřežím na místě nynějšího Domu kultury, vyroste do roku 2013 nové nákupní a společenské centrum Aréna.

#####Nová úroveň nejen nakupování

Obchodní centrum Aréna do Plzně přinese novou úroveň nakupování, obchodních schůzek i trávení volného času s přáteli nebo rodinou - a to především díky svému umístění uprostřed pěších tras i MHD spojující všechny části města. Je snadno dosažitelné pro chodce i pro řidiče automobilů. Architektonický ateliér Hangár pamatoval na to, aby centrum dostálo nejnáročnějším požadavkům na pohodu návštěvníků: atmosféru třípodlažního centra budou zpříjemňovat například vodní prvky v přízemí objektu i zákoutí se stromy a květinami.

#####Centrum setkávání a nákupů

Obchody, restaurace a služby budou umístěny v galeriích atria - půjde tedy o klasické butiky; architekt však zdůrazňuje maximální otevřenost prostoru tak, aby procházka byla co nejpříjemnější, s dostatkem volného místa, přehledným členěním a navigací. Atrium bude vertikálně propojeno eskalátory. Obchodní dům Aréna se tak stane přirozeným bodem setkání a nákupů na Americké třídě, ze které se město Plzeň postupně a úspěšně snaží vybudovat městský bulvár se všemi atributy známými z mnoha evropských metropolí.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!