Ve vedení UniCredit Bank je nově Paolo Iannone | E15.cz

Ve vedení UniCredit Bank je nově Paolo Iannone

Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic, a. s., jmenovala s platností od 27. dubna 2009 novým členem představenstva Paola Iannoneho, který ze své pozice místopředsedy představenstva a náměstka generálního ředitele vykonává funkci obchodního ředitele banky.

[file:3267:small:left]

Odpovědnost má za oblast retailového bankovnictví a divizi firemního, investičního a privátního bankovnictví. Paolo Iannone nastoupil do české UniCredit Bank z pozice viceprezidenta představenstva banky Pekao SA v Polsku. „Paolo Iannone přichází do naší banky jako zkušený bankéř skupiny UniCredit s několikaletou praxí v sousedním Polsku. Očekávám, že se naší bance stane oporou právě díky své dlouholeté praxi v bankovním oboru, což přinese i nový pohled na segmenty retailového a firemního bankovnictví UniCredit Bank v České republice,“ uvedl ke jmenování Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank. V červenci loňského roku rozhodlo vedení skupiny UniCredit Group o přechodu na nový model řízení skupiny prostřednictvím divizí. Obchodní část banky je od dubna letošního roku nově vedena obchodním ředitelem (COO – Chief Operations Officer) a tvoří ji divize retailového bankovnictví a divize firemního, investičního a privátního bankovnictví. Paolo Iannone převzal roli obchodního ředitele a zároveň ředitele divize retailového bankovnictví. Dalšími členy představenstva kromě Jiřího Kunerta a Paola Iannoneho jsou David Grund, který řídí divizi firemního, investičního a privátního bankovnictví, Aleš Barabas jako Chief Risk Officer a Domenico Pignata jako ředitel Global Banking Services. Paolo Iannone má třicetiletou mezinárodní praxi v bankovnictví. Jeho bankovní kariéra začala v Itálii u banky Credito Italiano (nyní skupina UniCredit Group), ve funkcích od front office až po nejvyšší vedení. V roce 2001 nastoupil do nové divize pro Evropu, kde byl za skupinu odpovědný za rozvoj retailového bankovnictví v Chorvatsku, Slovenské republice a Rumunsku. Vedle toho také poskytoval podporu týmu pro fúze a akvizice při realizaci projektů v České republice, Slovinsku, Chorvatsku, Turecku, na Slovensku a v Rumunsku. V září 2002 byl jmenován výkonným ředitelem s odpovědností za divizi retailového bankovnictví.

V dubnu 2004 se stal členem představenstva Bank Pekao SA, jemuž byla podřízena divize retailového bankovnictví, a od listopadu 2007 také viceprezidentem představenstva Bank Pekao SA.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!