Ve Vyškově se staví výrobní závod | E15.cz

Ve Vyškově se staví výrobní závod

Společnost Immo Industry Group (IIG), přední evropský developer průmyslových a logistických nemovitostí, staví nové výrobní prostory pro společnost Rompa v průmyslovém parku Nouzka II ve Vyškově.

Společnost Immo Industry Group (IIG), přední evropský developer průmyslových a logistických nemovitostí, staví nové výrobní prostory pro společnost Rompa v průmyslovém parku Nouzka II ve Vyškově.

V novém závodě o rozloze 10 468 m2, jehož stavba bude dokončena na začátku listopadu, najde ve třísměnném provozu práci 220 zaměstnanců. Celkové náklady na stavbu bez výrobních technologií dosáhnou 200 milionů korun.

#####Náročné technické požadavky

„Rompa chtěla postavit nový závod v blízkosti svého stávajícího provozu a město Vyškov nabídlo nově vybudovanou průmyslovou zónu Nouzka II - pozemek o výměře 25 538 m2. Věřím, že Rompa si IIG vybrala díky našim zkušenostem s výstavbou výrobních hal a zejména jejich adaptací na potřeby nájemce,“ uvedl generální manažer IIG pro Českou republiku Jan Jirotka. Inženýři IIG totiž dokázali splnit náročné technické požadavky. Patřily mezi ně například dva mostové jeřáby, přičemž větší z nich dokáže na vzdálenost 28 metrů přesunout 5tunové formy. Podlaha musela být vyprojektována tak, aby odolala tlaku 10 tun na m2, a dalším požadavkem byl i speciální ventilační systém.

#####Potenciál dalšího růstu

Stávající areál v ulici Brněnská, kde dnes pracuje 130 lidí, bude po kompletním přestěhování nabídnut k prodeji.

#####Výborna spolupráce s městem

Pozitivní roli při rozhodování o investici sehrála v případě Rompy i výborná spolupráce s místním zastupitelstvem a kvalifikovaní zaměstnanci. Ve hře totiž byly i jiné lokality v Evropě. „Spolupráce s městem Vyškov, které připravilo průmyslovou zónu Nouzka, byla zajímavá a velmi přínosná,“ potvrdil rovněž Jan Jirotka z IIG. Podle starosty města Vyškova Petra Hájka město podporuje podnikání a zaměstnanost budováním průmyslových zón už od poloviny 90. let. „Tyto kroky rozhodně přispěly k současné nízké nezaměstnanosti v regionu a zájem ze strany investorů o průmyslové zóny potvrzuje správnost naší strategie,“dodal Petr Hájek. Průmyslová zóna Nouzka II, v níž vzniká areál společnosti Rompa, je již čtvrtou podobnou lokalitou ve městě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!