Vědci budou Brňany bavit ve dne v noci | E15.cz

Vědci budou Brňany bavit ve dne v noci

Přiblížit vědu dětem i dospělým se pokusí festival, který v Brně začne 19. září.

O tom, že může být věda velká zábava, se Brňany pokusí přesvědčit Festival vědy, který začne 19. září a potrvá do 25. září. Děti i dospělí budou mít například možnost prověřit si svou fyzickou kondici, otestovat se na prasečí chřipku nebo si natočit vlastní film.

„Festivalem chceme vědu přivést do ulic k lidem a také dovolit zájemcům, aby nahlédli do vědecké kuchyně,“ vysvětlila smysl festivalu mluvčí Brněnského kulturního centra Jana Fantová.

Festival začne Dnem vědců, který obsadí v sobotu 19. září náměstí Svobody. Ten den lidé mohou výjimečně navštívit kolektory pod náměstím nebo vidět pokusy na Vědeckém jarmarku. „Budeme lidem ukazovat chemické vlastnosti zemního plynu, protože ho používáme denně, ale málokdo o něm něco ví,“ uvedl mluvčí Jihomoravské plynárenské Jiří Bezděk. Univerzita obrany ukáže výstroj vojáka 21. století a studenti sportovní fakulty Masarykovy univerzity změří zájemcům sílu nebo obratnost.

Vrcholem vědeckého týdne bude v pátek 25. září Noc vědců. „Od šesti hodin odpoledne až do půlnoci zpřístupníme některé fakulty Masarykovy univerzity. Zajímavé pro návštěvníky jistě bude třeba zkusit si vyrobit falešnou platební kartu nebo otestovat se na prasečí chřipku,“ láká na bohatý program mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Kompletní program a informace najdete na www.festivalvedy.cz

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!