Veletrh MAPIC už klepe na dveře | E15.cz

Veletrh MAPIC už klepe na dveře

Ve francouzském Cannes proběhne od 18. do 20. listopadu již 15. ročník veletrhu komerčních nemovitostí MAPIC. Pravidelně se jej účastní developeři, investoři, realitní agentury, zástupci měst a celých regionů, maloobchodních řetězců, nádraží a letišť.

Loňského 14. ročníku se zúčastnilo na 9500 účastníků z 974 vystavujících společností 67 zemí celého světa, prezentujících se na více než 12 700 metrech čtverečních výstavní plochy. V důsledku ekonomické recese letos všechny významné evropské veletrhy zaznamenávají pokles účasti a ani MAPIC nebude v tomto ohledu výjimkou. Přesto zůstává důležitým specializovaným fórem pro klíčové hráče na globálním retailovém trhu. Francouzský organizátor Reed Midem očekává letos zhruba osm tisíc účastníků ze 60 zemí celého světa.

#####Komornější účast z České republiky

Vzhledem k současnému stavu na tuzemském trhu maloobchodních nemovitostí, ovlivněném recesí, bude i z České republiky účast komornější. Na českém trhu bylo v prvním pololetí letošního roku otevřeno pouze 46 500 metrů čtverečních nových nákupních ploch a výstavba obchodních center má podle analytiků až do roku 2011 vykazovat klesající tendenci. Většina českých zástupců tak bude na veletrhu spíše v pozici návštěvníků než vystavovatelů s vlastními stánky, případně – a to platí zejména u nadnárodních developerů, jakými jsou Unibail-Rodamco či TK Development – bude prezentovat své projekty na velkých korporátních stáncích své mateřské společnosti.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!