Veletrh MIPIM - rekordní účast | E15.cz

Veletrh MIPIM - rekordní účast

Na 19. ročník prestižního veletrhu přijel letos rekordní počet 30 000 účastníků z více než 8000 společností 85 zemí, vystavujících na 27 000 m2 plochy.

Nejdiskutovanějšími tématy letos byly především krize amerických hypoték a její globální dopady včetně vývoje na evropských realitních trzích, role nemovitostí jako stabilizátora celosvětové ekonomiky, udržitelnost rozvoje a odraz tohoto trendu ve výstavbě ekologických „zelených“ budov, rozvoj projektů v oblasti hotelnictví a volného času jako reakce na boom turistického průmyslu i development „vertikálních měst“ v podobě multifunkčních výškových budov.

#####Česká republika byla vidět

Letos to bylo přes 90 společností z ČR. Mnohé z nich, zejména úspěšní nadnárodní developeři (Hochtief Development, UnibailRodamco, CTP Invest, Multi Development, RPG Real Estate aj.), spoluvystavovaly na stáncích Prahy, Brna a Ostravy a ilustrovaly tak kvalitu investičního prostředí ve třech největších českých městech. Formou prezentace letos zaujaly zejména Brno a Praha, jejichž zcela nové designové stánky se setkaly s velmi příznivým ohlasem.

Pozornost na střední Evropu byla letos upřena i vzhledem ke konferenci „Mayors´ Session on Central Europe“, na níž náměstkyně pražského primátora Markéta Reedová, primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský, primátorka Varšavy Hanna Gronkiewicz-Waltz a hlavní architektka Budapešti Eva Beleznay diskutovali o rozvoji měst střední Evropy a jeho perspektivách.

#####Jubileum veletrhu

Jubilejní 20. ročník veletrhu MIPIM se v Cannes uskuteční od 10. do 13. března 2009. Na základě obrovského zájmu o veletrh MIPIM se navíc francouzský organizátor Reed Midem rozhodl poprvé uspořádat v Cannes veletrh MIPIM Horizons (2.-4. prosince 2008), který se má zaměřit na perspektivní realitní segmenty (např. na nemovitosti v turistickém průmyslu) a světové regiony s vysokým potenciálem rozvoje, mezi něž se řadí i střední a východní Evropa.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!