Venkovní bazén láká na vodní hrátky | E15.cz

Venkovní bazén láká na vodní hrátky

Sedmička testuje koupaliště. Jak je na tom venkovní plavecký areál v Táboře?

Příjemné šumění cákající vody, jejíž modř udeří do očí, pláže připravené na nápor návštěvníků. Opravdová idylka letního odpoledne. Že jde o venkovní bazén táborského plaveckého areálu připomene jen lehký závan chlóru ve vzduchu. I když minulé dny nepatřily zrovna k nejteplejším, letní atmosféra se venkovnímu bazénu upřít nedá. První návštěvníci už ji okusili v květnu.

Táborský venkovní bazén zahajuje šestou sezonu v moderní podobě. Nový rekreační komplex je součástí plaveckého stadionu, navíc přímo na břehu Jordánu. Venkovní koupaliště pojme 920 metrů čtverečních vodní plochy. Hloubka se pohybuje od 0,8 metru do 1,8 metru. Plavci si mohou protáhnout tělo v pětadvacetimetrovém bazénu, především děti ocení brouzdaliště. Bazén nabízí vířivky, vodotrysky, sprchy, divokou řeku i tobogan. Na ostrůvku uprostřed pravidelně sídlí alespoň jeden plavčík.
Jako opalovací plochy slouží 2700 čtverečních metrů travnatých pláží. Zapůjčení slunečníku stojí třicet korun. Dají se využít toalety jak ve venkovním, tak ve vnitřním areálu. Sezona začíná na přelomu června a července. Venkovní bazén je v provozu od května do srpna, ale pouze ve dnech, kdy teplota vzduchu dosáhne dvaceti stupňů Celsia.

Kvalitu vody zkoumá řada kontrol. Hygienici odebírají vzorek z bazénu v sezoně zhruba jednou za čtrnáct dní. Kromě čištění, které probíhá nepřetržitě, se voda obměňuje. Podle Michala Véleho z Tělovýchovných zařízení města Tábora, která areál spravují, se na jednu osobu v bazénu vymění třicet litrů vody. Kapacita areálu je zhruba 1150 osob. Voda je vyhřívaná na čtyřiadvacet stupňů Celsia.

Venkovní koupaliště má ale také nedostatky. Fungují tu dva soukromé bufety. Prodává se však jen rychlé občerstvení jako hranolky nebo párek v rohlíku. Osobní věci je sice možné nechat v šatně, a to za vratnou zálohu padesát korun, speciální úschovna na cennosti ale u venkovního bazénu nefunguje.
V sezoně jsou za padesát korun k dispozici dvojlehátka. Nabízí se jich ale jen okolo dvaceti kusů, takže na každého se při návalu rozhodně nedostane. Na to si stěžuje i jedenáctiletá Kateřina Berkovcová a dodává: „Jsou tu malé šatny, moc věcí se do nich nevejde, taky občerstvení by se mohlo zlepšit,“ Vadí jí i to, že tobogan je pro patnáctileté a starší, musí si tedy ještě nějaký rok počkat. Venkovní bazén si jinak ale ráda užívá a letošní sezonu si nenechá ujít.
Cena v červnu za hodinu ve venkovním bazénu činí pětatřicet korun, za devadesát minut je to o deset víc. Od července je výhodné pořídit si permanentku v podobě čipové karty, první nabití musí být alespoň na dvě stě korun. Za první čtyři hodiny strávené ve venkovním areálu se odečte celkem pětatřicet korun. Každá další hodina je po pětikoruně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!