Věštily konec hejtmanky i teplý podzim | E15.cz

Věštily konec hejtmanky i teplý podzim

Čtyřikrát se trefily. Věštkyně ve svých předpovědích viděly mírnější povodně i teplý podzim.

Je to přibližně rok, co Sedmička požádala dvě vědmy, aby nahlédly do budoucnosti. Měly říct, jaký osud čeká lidi z Ústecka v roce 2010. Předpovědi Pavly Sosnové z Ústí nad Labem, která vykládá z tarotových karet a Nadi Kučerové z Oseka na Teplicku, která pracuje s kyvadlem, se téměř shodovaly. A tady je porovnání se skutečností.
Jan Kubata je dnes bývalým ústeckým primátorem. Přitom před rokem vyčetla Sosnová z karet, že se bude svého křesla držet zuby nehty. Proroctví kolegyně z Oseka bylo stejné. V říjnových komunálních volbách v Ústí nad Labem ale zvítězila Česká strana sociálně demokratická a 11. listopadu občanského demokrata Kubatu, který povýšil na náměstka ministra spravedlnosti, vystřídal Vít Mandík.

Lanovka na Větruši vyjela 7. prosince

„Hejtmanka z osobních důvodů odstoupí,“ určilo kyvadlo Nadi Kučerové. Mýlilo se. Jana Vaňhová ve funkci zůstala.
Jak to dopadne v roce 2010 s lanovkou na ústecký zámeček Větruši? Podle Sosnové měla skončit stagnací a velkou finanční ztrátou, podle Kučerové se jí Ústečané loni neměli dočkat. Ani jedna neměla pravdu. První cestující svezla lanovka 7. prosince.
„Krize potrvá dál a zhorší se vztahy na pracovištích,“ byla pesimistická Pavla Sosnová, Naďa Kučerová viděla naději v nových pracovních příležitostech a nových marketech. Nakonec se rozrostla nákupní zóna v Trmicích.

Voda potrápila dost, Sedmička pomohla

Pravdu měly věštkyně i v odhadu povodní. „Budou, ale ne tolik katastrofické, jako loni. Podle karet neměly přijít v tak velkém rozsahu díky opatřením, která už lidé zajistili,“ soudila předloni v prosinci Sosnová. Její kolegyně zase tvrdila: „Povodně nebudou nějak strašné. Stoletá voda kraji nehrozí.“
Velká voda se loni v létě do velkých měst nedostala, zato přinesla beznaděj a bezesné noci obyvatelům menších měst a obcí Ústeckého kraje. Postihla zvláště oblasti Velkého Března a Povrlů na Ústecku a například Janskou na Děčínsku, kam se s pomocí vypravila i Sedmička.
„Když vidíte v televizi, co lidem živel způsobil, řeknete si, jsou to chudáci, ale dokud to sami nepoznáte, neumíte si to vůbec představit,“ řekla tehdy při setkání Monika Levá.
A počasí? Obě ženy se shodly na teplém podzimu. „Větší teploty můžeme očekávat na přelomu července a srpna, což by mělo vydržet až do podzimu,“ předpovídala osecká věštkyně.
Měla pravdu. I babí léto bylo tropické.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!