Viktoriánky bojují o bytí v lize | E15.cz

Viktoriánky bojují o bytí v lize

Plzeňské fotbalistky hrají o záchranu, navíc z kádru odchází Markelová. Kouč Dobrý ale věří, že tým jarní část zvládne.

Zatímco fotbalisté Viktorie Plzeň se po podzimní části sezony hřejí na výsluní a fanoušci věří, že z páté pozice v Gambrinus lize ještě zaútočí na místa zaručující start v evropských pohárech, fotbalistky se krčí na chvostu prvoligové tabulky se ziskem pouhých pěti bodů. Fotbalistky Viktorie Plzeň hrají s hodně mladým týmem, a to je především v konfrontaci se špičkou tabulky znát. „Máme hodně nezkušený tým, navíc jsme hrály už dvakrát s týmy z horní poloviny tabulky. Věřím, že v závěrečných zápasech základní části nasbíráme dost bodů se slabšími soupeřkami,“ komentuje situaci kouč fotbalistek Josef Dobrý.

V osmičlenné soutěži odehrály Viktoriánky jedenáct zápasů, zbývající tři duely základní části odehrají v dubnu se sousedy v tabulce – Pardubicemi, Hradcem Králové a zatím posledními Teplicemi. Potom se liga rozdělí na dvě části – týmy bojující o titul, a o záchranu. Už teď je jasné, že po rozdělení se plzeňská Viktoria zařadí do skupiny, která bude hrát pouze o udržení v soutěži. Týmy ve skupině pak systémem každý s každým sehrají ještě dva zápasy. Tým musí oželet odchod Markelové, která se vrací k závodění v běhu na lyžích.

„Po Markové je to už odchod druhé útočnice. Musíme se s tím smířit, zařadíme do kádru juniorky. Navíc jednáme se Spartou o hostování dvou hráček pro jarní část soutěže,“ prozrazuje zkušený lodivod. S přípravou začínají fotbalistky už 11. ledna, o týden později odjíždějí na halový turnaj do Německa, kde poměří síly se slavným Bayernem, Innsbruckem nebo Lutychem.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!