Virtuální prohlídky plně nahradí osobní návštěvu | E15.cz

Virtuální prohlídky plně nahradí osobní návštěvu

Na českém realitním trhu jsou stovky realitních kanceláří, nezapadnout mezi nimi tedy vyžaduje nabídnout něco neobvyklého. Jeden z lídrů trhu, realitní společnost Bydlíte.cz, už od svého vzniku nabízí 3D virtuální prohlídku vybrané nemovitosti.

„Chceme našim klientům ušetřit zejména čas a nabídnout jim možnost prohlédnout si nemovitost z pohodlí svého domova,“ říká jednatel této firmy Vladimír Kremel.

Můžete nejprve přiblížit historii společnosti Bydlíte.cz?

Společnost Bydlíte.cz působí na českém trhu od roku 2001 a od té doby jsme se stali jednou z největších realitních kanceláří podnikajících na českém trhu. V současné době máme 16 vlastních poboček po celé České republice. Klientům poskytujeme kvalitní služby založené na individuálním přístupu. Naším krédem je serióznost, rychlost a profesionalita. Každý náš makléř musí procházet pravidelným školením a své znalosti si musí stále zdokonalovat. K tomu, abychom mohli klientům nabídnout služby na nejvyšší úrovni, jsme vyvinuli vlastní informační systém, do kterého jsme investovali přes 11 milionů korun.

Říkal jste, že máte 16 poboček, pokrýváte tedy celou republiku, nebo se orientujete jen na některé regiony?

V tento okamžik máme pobočky spíše v Čechách než na Moravě. Reálně však působíme celorepublikově, tedy i tam, kde kmenové pobočky nejsou. Stačí se obrátit na naši zelenou linku 800 900 990, kde naše asistentky klientům vyhledají makléře podle jejich individuálních potřeb. U stávajících poboček se zaměřujeme především na zdokonalování služeb a servisu pro klienty. Nicméně uvažujeme o další expanzi. Cíleně proto vyhledáváme místa, kde je reálná poptávka a nabídka nemovitostí.

Realitních firem jsou na českém trhu stovky. Čím se snažíte odlišit od nich vy?

Prakticky od svého založení používáme 3D virtuální prohlídky. Tento styl prezentace využíváme jako jediná realitní kancelář na trhu u všech našich nemovitostí, které nabízíme. V současné době jsme tento systém ještě výrazně zdokonalili tím, že si klienti mohou prohlédnout kromě panoramatických fotografií interiérů i vizualizované půdorysy. Díky tomu mohou získat ucelenou představu o nabízené nemovitosti a nemusí ztrácet čas prohlídkami. Od samého začátku jsme se také vydali cestou budování sítě vlastních poboček, díky tomu máme přehled o jejich kvalitě. Jistá naše specifikace je i ve spolupráci se stavebními bytovými družstvy, která v současné době vyústila v prodej bytového projektu SBD Pokrok.

Jak změnila krize požadavky klientů, jak se vůbec projevila na vaší činnosti?

[file:7378:small:right]

Pokud jde o konkrétní požadavky klientů, změnila se situace v tom, že zatímco před zhruba dvěma roky výrazně převládala poptávka nad nabídkou, nyní převládá nabídka nad poptávkou. Navíc si dnes lidé pořizují nemovitosti zejména pro potřebu vlastního bydlení. Výrazně ubylo těch, kteří v nemovitosti vidí zajímavou investiční příležitost. Převládá zájem o menší nemovitosti, nejprodávanější jsou malometrážní byty.

Co musí dnes splňovat projekt, aby byl úspěšný, aby se dobře prodával?

V současné době se ukazuje, že ani atributy, jako jsou zajímavá lokalita, dobrá dispozice bytu a kvalitní materiály nebo poutavý design a přijatelná cena, nejsou dostačující k tomu, aby byl projekt úspěšný a dobře se prodával. Není možné prodávat v zaběhnutých standardech a je nutné hledat nové způsoby, jak oslovit co nejširší segment klientů za současných podmínek. Je nutné oslovit zejména klienty, kteří by za současných podmínek na nemovitost nedosáhli, a nabídnout jim finanční produkt. Jedná se třeba i o osoby samostatně výdělečně činné, které mají potíže při prokazování svých skutečných příjmů a nedosáhnou na hypoteční úvěr. Právě pro ně je určený projekt typu Písková.

Když už jmenujete tento projekt, můžete ho trochu představit?

Projekt Písková je developerským projektem Stavebního bytového družstva Pokrok, jedná se o výstavbu nových bytů v Praze 4-Modřanech. Cílem tohoto projektu je zajistit jeho budoucím obyvatelům kvalitní bydlení za dosažitelnou cenu. Díky družstevnímu vlastnictví jsou tyto byty totiž dostupné i pro ty, kteří z různých důvodů nedosáhnou na hypotéku.

To je první projekt spolupráce se stavebním družstvem?

Osobně s bytovými družstvy spolupracuji už desátým rokem. Jsem přesvědčen, že principy, na kterých fungují, mají velký potenciál do budoucna. Pokud jde o samotnou družstevní bytovou výstavbu, je to se SBD Pokrok náš první společný projekt. Právě proto musím říci, že je jedinečný zejména z pohledu financování.

Můžete právě to financování trochu přiblížit?

Specifikum financování spočívá v tom, že si zájemce o financování nemusí žádat o hypoteční úvěr a vyhne se tak procesu prokazování příjmů. Hypoteční úvěr si vezme družstvo a klient ho splácí družstvu. Stačí, aby složil 30 procent vlastních zdrojů, zbytek splácí ve formě měsíčních splátek. Pokud nemá ani požadovaných 30 procent vlastních zdrojů, lze i v tomto případě problém vyřešit nabídkou dalších finančních produktů. V podstatě klientovi stačí pár desítek tisíc korun, aby získal zcela nové bydlení. Splátky družstvu se rozloží maximálně na 20 let.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!