Vítkovice mohutně posilují | E15.cz

Vítkovice mohutně posilují

Jiří Podhájecký Ostrava

Florbalisty Vítkovic posílili dva Finové, kteří se těší na Pohár mistrů.

Florbalisté 1.SC WooW Vítkovice získali před začátkem sezony dvě atraktivní posily z Finska. Do obrany přišel Turkka Lehtinen, který v Ostravě už jednou působil a útočník Tuomas Mustakallio.

Proč jste si vybrali zrovna Vítkovice?
Turkka: Já už jsem tady v Ostravě něco příjemného zažil a vracím se hlavně kvůli přátelům.
Tuomas: Já jsem tady jezdíval často na prázdniny, ale hlavní důvod je, že jsme s Turkkou velcí kamarádi. Narodili jsme se ve stejném městě, ale nikdy jsme nehráli ve společném týmu.

Z jakého důvodu jste ale šli do Čech, když finská soutěž je určitě kvalitnější?
Turkka: Když jsem tady byl naposled před čtyřmi léty, tak ten mančaft byl hodně mladý a já chci vidět, jaké pokroky od té doby mužstvo udělalo.
Tuomas: Pro mě je to hlavně další zkušenost. Nikdy jsem nehrál v zahraničí a chci zjistit, jak to vypadá v jiné soutěži než ve Finsku.

Kdo z Vítkovic vás kontaktoval?
Turkka: Když jsem po poslední sezoně odešel z Vítkovic, tak jsem zůstal v kontaktu s trenérem Mrázkem a už kolikrát jsme se domlouvali, že bych se vrátil, ale vyšlo to až teď.
Tuomas: Já jsem chtěl někde hrát, ale přiznávám, že jsem tady hlavně kvůli Turkkovi.

Jak se vám líbí Ostrava?
Turkka: Ostrava se hodně podobá městům ve střední Evropě. Je to jiné než města ve Skandinávii. Ale na druhou stranu je fajn, že i když jsou tady různé továrny, tak je tady zachována zeleň.
Tuomas: Mně se hlavně líbí, že Ostraváci jsou hodně přívětiví a také horkokrevní. A já si to tady užívám. Každý se se mnou baví a já si nepřipadám jako cizinec.

Oba byste měli v Ostravě také při florbalu pracovat. Už víte kde?
Turkka: Už máme zajištěnou manuální práci, ale ještě jsme kontaktovali finskou počítačovou firmu, takže čekáme na odpověď.
Tuomas: Já to zas až tolik neřeším. Ve Finsku jsem tvrdě pracoval a mám nějaké peníze našetřené. Chci si hlavně užít florbal, a když přijde nějaká pracovní nabídka, tak dobře, ale jestli ne, nic se nestane.

Jak se těšíte na Pohár mistrů, do kterého Vítkovice postoupily?
Turkka: Já se těším moc. Ale hlavně doufám, že předvedeme, jak český florbal jde nahoru. Myslím, že semifinále bychom mohli uhrát.
Tuomas: Pro mě je to zatím největší florbalová událost.

Autor: Jiří Podhájecký Ostrava
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!