Vláda nezaujala stanovisko k rychlejšímu vyvlastňování pozemků | E15.cz

Vláda nezaujala stanovisko k rychlejšímu vyvlastňování pozemků

Vláda nevyslovila oficiálně souhlas ani nesouhlas s poslaneckou novelou zákona o vyvlastnění, která má zrychlit proces odnětí pozemků soukromníkům, především kvůli výstavbě silnic a dálnic. Uvedl to premiér Jan Fischer, s novelou přišli poslanci ODS a ČSSD, sněmovna o ní rozhodne zřejmě v září.

Na vládě podle premiéra padala řada argumentů pro a proti, nakonec však neprošel návrh na zamítnutí novely, ani protinávrh na vyslovení souhlasu. „Vláda k tomu nezaujala stanovisko a v tomto smyslu budu informovat předsedu poslanecké sněmovny,“ uvedl Fischer. Podle ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové se diskuse vedla především o tom, zda návrh není v rozporu s ústavou či listinou práv a svobod.

Předloha řeší i problém, kdy není možné vyrozumět vlastníka pozemku o chystaném vyvlastnění a navrhnout mu dohodu, protože adresa v katastru nemovitostí už neplatí a zásilky se vracejí jako nedoručitelné. Platit by mělo, že návrh se pošle na adresu uvedenou v katastru, nebo na jinou, kterou vlastník výslovně uvede.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!