Volejbalistkám Mittalu úvod vyšel | E15.cz

Volejbalistkám Mittalu úvod vyšel

Volejbalistky Mittalu Ostrava začaly extraligu vítězně. Teď je doma čeká Liberec.

Osm měsíců čekaly extraligové volejbalistky na zahájení nové sezony. Dočkaly se v listopadu a děvčata z Ostravy novou sezonu odstartovaly bravurně. V úvodních dvou kolech hrály Ostravanky venku, přesto si připsaly dvě vítězství. Nejdříve zvítězily v Přerově 3:1 na sety a pak zvládly i zápas ve Střešovicích stejným výsledkem. „Nechci ty dva zápasy přeceňovat. Ale hlavně zápas v Přerově nám ukázal, že můžeme hrát proti silným týmům. Vždyť Přerov před sezonou posílily reprezentační blokařka Pastulová nebo Slovenka Murcínková,“ těší Jiřího Kozla, trenéra Mittalu Ostrava.
Na domácí palubovce se ostravské hráčky ukáží 15. prosince, kdy hostí Liberec. „Doufám, že ty dvě výhry potvrdíme,“ přeje si Kozel.
Ostravský kádr se před sezonou obměnil. „Zůstalo jen šest hráček. Ostatní buď definitivně skončily nebo přestoupily do Frýdku-Místku. Doplnili jsme tým o vlastní odchovankyně a jediný, kdo přišel na přestup, je blokařka Renáta Langová z Olomouce. Mančaft tak kromě Langové tvoří pouze vlastní odchovankyně,“ říká Kozel. Ostravský kouč se nebojí dát příležitost ani mladým hráčkám jako jsou teprve šestnáctiletá Martina Michalíková nebo osmnáctiletá Kristýna Lindovská. „Obě jsou velice talentované. Byly letos i na mistrovství Evropy juniorek, kde český tým získal bronzové medaile,“ povídá Kozel. Ten bude v sezoně sázet především na ostřílené hráčky Kateřinu Mayerhoferovou a kapitánku týmu Romanu Elblovou. „Romana zároveň působí jako asistentka trenéra. Je to moje prodloužená ruka na hřišti. Z týmu je nejstarší a jde všem mladším hráčkám příkladem,“ chválí Kozel. Letošní ročník extraligy je ovlivněný tím, že do základní části nezasáhne Prostějov. Ten hraje Středoevropskou ligu a zapojí se až v play-off. „Liga se tak vyrovnala. V popředí teď budou hrát podle mě Brno, Olomouc, Frýdek-Místek a Olymp,“ myslí si Kozel.
Ostravská děvčata na titul nepomýšlejí. „Je blbost mluvit o medailích. Chceme uhrát play-off a nejlépe se v prvním kole vyhnout Prostějovu,“ prohlašuje Kozel.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!