Vsadil na sport, teď je milionář | E15.cz

Vsadil na sport, teď je milionář

Liberečtí věří z domácích týmů nejvíc hokejistům. Nejraději ale tipují na světový fotbal.

Aréna bouří. Právě běží poslední vteřiny zápasu a na ledě hokejisté Bílých Tygrů svádí boj o vítězství. Fanoušci jsou napnutí a ječí nadšením, jen jeden zatíná sevřené pěsti a přeje vítězství libereckým možná o trochu víc než všichni kolem. Padá gól, on vydechne a začne se radovat spolu s ostatními. Právě vyhrál pěkný balík peněz. Na výsledek zápasu si totiž vsadil.
„Liberecko je určitě baštou kurzového sázení, společně s celým severem Čech, Prahou a severem Moravy. Největší počet sázek míří na fotbal. V Liberci lidé nejvíc věří Slovanu Liberec a Bílým Tygrům Liberec. Hokejový tým je hned druhý místní klub, který se na tiketech objevuje nejčastěji,“ říká Jiří Hadrava ze sázkové kanceláře Tipsport.

Milionář z Liberce

V Liberci je dokonce tipař, který si uhodnutím výsledků zápasů přišel už na několik milionů korun. „Ve městě žije člověk, který dává do hry vysoké vklady. Mezi padesáti až sto tisíci korunami na tiket. V loňském roce byl několikrát velmi úspěšný a dosáhl několika výher přes milion korun. Nejvyšší byla 1,68 milionu korun,“ upozorňuje Hadrava. V Libereckém kraji zůstává i vůbec nejvyšší výhra, kterou si tipař odnesl poté, co vsadil na výsledek zápasu. Sázkař ze Semil si u Tipsportu odnesl 4,6 milionu korun. Občas si jde vsadit na výsledek zápasu i Jindřich Pospíchal z Liberce. „Spíš vkládám stokoruny, vyhrál jsem jen párkrát. Nejvíc necelé dva tisíce. Sázím pro zábavu, při sledování utkání jsem pak o trochu víc napjatý, jak to dopadne,“ vysvětluje pohnutky k podávání sázek Pospíchal. Je to pro něj zábava.
„Někdo se nad sázením pohoršuje, ale není to nic zlého. Naopak, sportovní sázky jsou, podle mého, možností malého přilepšení, kde je navíc velká šance vyhrát. Spousta lidí sází celý život sportku, a to jim divné nepřijde. Přitom tam mají minimální šanci uspět,“ míní Pospíchal.

Tygři hitem sázkařů

Podle statistik kanceláří zajímá sportovní sázkaře v Liberci a okolí hlavně fotbal. „Naši klienti ve fotbale nejvíc tipují Evropskou ligu, Ligu mistrů, anglickou Premier League a také naši první ligu. V té nejčastěji zápasy mezi Plzní a Ústím a Libercem a Příbramí,“ popisuje Markéta Světlíková ze sázkové kanceláře Chance. Následuje hokej. Nejpopulárnější je extraliga, na kterou tipaři dokonce sází třikrát víc než na první fotbalovou ligu. U hokeje nejvíc tipují na zápasy mezi Libercem a Plzní a Plzní a Karlovými Vary.
„Vrcholem zájmu sázkařů jsou velké sportovní akce jako třeba mistrovství světa ve fotbale, EURO, mistrovství světa v hokeji, olympiády a tenisové grandslamy. Klienti rádi vsází na něco neobvyklého. Berou to jako zpestření,“ dodal Hadrava.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!