VTP roste v Roztokách u Prahy | E15.cz

VTP roste v Roztokách u Prahy

Nové středisko výzkumu a vývoje pro nadějné i již zavedené firmy především z oblasti automobilového průmyslu, ale také pro výzkumníky a vývojáře ze Strojní fakulty ČVUT, roste v Roztokách u Prahy. Do projektu v hodnotě téměř půl miliardy korun by se měly první firmy přistěhovat v září 2011.

Hlavním úkolem právě vznikajícího vědeckotechnického parku bude podle hlavního manažera projektu Huga Jandla poskytnout partnerům unikátní prostředí pro rozvoj jejich inovačních aktivit a poskytování kapacit pro účely aplikovaného výzkumu a vývoje. Výstavbu energeticky úsporné budovy a její vybavení nejmodernějšími technologiemi podpoří Operační program Podnikání a inovace, a to částkou v hodnotě 142 milionů korun.

„Projekt Vědeckotechnického parku Roztoky je dobrým příkladem toho, jakým směrem by se měla ubírat příprava moderních podnikatelských projektů. Právě kombinace snižování provozních nákladů, kterou investor zajistil projektem energeticky šetrné budovy, a spolupráce s akademiky, jež přinese do komerční sféry další inovativní nápady, jsou tou nejlepší investicí, kterou mohl park do svého startu získat,“ upozorňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

#####Orientace na autoprůmysl

Vědeckotechnický park Roztoky se chce zabývat především výzkumem a vývojem spalovacích motorů pro automobily a motorů s alternativními pohony nebo třeba konstrukcí vozidlových převodovek. Práci v parku o celkové užitné ploše 4200 metrů čtverečních by mělo najít zhruba 150 kvalifikovaných pracovníků. Investorem projektu je společnost VTP Roztoky a. s., člen skupiny Trigema.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!