„Vybišu“ v Brně hráli medici i důchodci | E15.cz

„Vybišu“ v Brně hráli medici i důchodci

Míčem se v brněnské Flédě na mistrovství Česka a Slovenska vybíjeli studenti v parukách, plavkách i lékařských pláštích.

Nepřišli na maškarní ples, ani na zvrhlou módní přehlídku. Brněnský klub Fléda zaplnili studenti v parukách, zteřelých plavkách a čtyřicet let starých teplákových soupravách, aby se 23. listopadu utkali ve finálovém turnaji mistrovství Česka a Slovenska ve vybíjené. K úspěchu jim tedy nestačila jen přesná rána a obratnost při uhýbání. To vše museli zvládat v kostýmech, které měly podle pořadatelů ctít styl „moderní retro“.

„Mám to zařezané. Hrát v kostýmu je opravdu náročné,“ tvrdí Jan Kopáček z Brna, jenž svým úborem připomínal polosvlečeného profesionálního vzpěrače. Kromě domácího týmu se do Brna sjeli studenti z Pardubic, Liberce či dokonce z Košic.

„Zájem je nečekaně velký na to, že se jedná o první ročník. Všichni se nadchli pro myšlenku vrátit se do let, kdy hráli vybíjenou na základní škole. V kvalifikačních kolech se do soutěže přihlásilo téměř dva tisíce lidí,“ podotýká Štěpán Veselský z pořádajícího Red Bullu.

Svými kostýmy vzbudil značný ohlas tým studentů medicíny s názvem Mikrobiální obraz poševní, který vrhal míče v lékařských pláštích, družstvo Olomoučanů v baletních úborech a tým „důchodců“ z Hradce Králové, jehož členům nechyběly nalepené kníry či rádiovky. „Je tu sranda. Cestovali jsme sice skoro pět hodin, ale stojí to za to,“ míní hráčka Veronika Hutáková ze Žiliny.

Nehledě na kostýmy se ze šestnácti finálových družstev vítězi stali studenti z Ostravy. Brněnský Blekota team vypadl v prvním kole. „Byli jsme zvyklí hrát venku, tady na Flédě to bylo hrozně stísněné. Naše tréninky, kde jsme především stmelovali kolektiv, tak přišly vniveč. Je to škoda. Měli jsme s sebou pradleny, specialisty na výživu a doktory. A hlavně kule si dáváme doprava,“ dodává s úsměvem kapitánka Brňanů Petra Sedláčková.

Red Bull Dodgeball, jak se akce jmenuje, by se brzy mohla rozšířit do dalších zemí a stát se fenoménem podobným Red Bull Leteckým dnům. „Je to česká myšlenka. Chtěli jsme vytvořit nějakou sportovně kreativní událost. Abychom zrychlili spád hry, vybíjená v našem podání se hraje se dvěma míči. Jedna přihrávka stačí k nabití a první rána kapitána neplatí. V příštím roce se akademické mistrovství ve vybíjené pod hlavičkou Red Bullu pravděpodobně rozšíří do dalších evropských zemí,“ předesílá Veselský.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!