Výbor SFRB pracuje v novém složení | E15.cz

Výbor SFRB pracuje v novém složení

Novým místopředsedou výboru Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se stal náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous. Ve funkci nahradil bývalého náměstka z MMR Milana Půčka.

Novým místopředsedou výboru Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) se stal náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous. Ve funkci nahradil bývalého náměstka z MMR Milana Půčka. Miroslav Kalous působí se veřejné sféře od roku 1998, kdy byl náměstkem primátora města Plzně. V letech 2004 až 2006 zastával funkci primátora Plzně a odtud přešel na pozici náměstka ministra Ministerstva pro místní rozvoj ČR. V jeho kompetenci byly nejdříve finanční toky, bytová politika a cestovní ruch, nyní je náměstkem ministra pro regionální, územní a bytovou politiku.

Vystudoval Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni, předtím Vysokou školu zemědělskou v Praze. Další schválenou změnou je jmenování náměstka ministra průmyslu a obchodu Luboše Vaňka místo dosavadního člena výboru Miroslava Beneše, který na MPO skončil a funkce ve výboru se k 30. červnu vzdal. Novým členem výboru se stal další poslanec sociální demokracie a předseda Sdružení nájemníků ČR Stanislav Křeček. Předsedou výboru SFRB je ze zákona ministr pro místní rozvoj. Jmenování ostatních členů výboru je v působnosti vlády. Ředitelem fondu je Jan Wagner.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!