Výhru v derby vystřílel Ondřej Zerák | E15.cz

Výhru v derby vystřílel Ondřej Zerák

Florbalisté Hipposu udělali z Bouchalek nedobytnou pevnost. Vyhráli i šestý zápas sezony. Odjede v sobotu s prázdnou i Znojmo?

Na dva debakly ze severu Moravy zareagovali tím nejlepším možným způsobem. Dvěma domácími výhrami. Prvoligoví žďárští florbalisté vyprovodili na cestu z Bouchalek Královské Vinohrady (7:4) i Havlíčkův Brod (6:3) bez bodu.

„Je to důležitých šest bodů, které jsme chtěli. Proti Vinohradům byly povinné, proti Brodu jsme s nimi až tolik nepočítali, ale věříme si na něj. Oni derby nezvládají, nechci je urazit, ale letos prohráli i s Pelhřimovem,“ řekl hrající kouč Hipposu Filip Dvořák.

„Forma týmu jde nahoru, nedávali jsme góly jen z brejků, ale i z postupného útoku,“ pochvaloval si nejzkušenější žďárský útočník Petr Tlustoš. „A výhrou s Brodem jsme se zase dotáhli na špici,“ dodal Tlustoš.

Hippos po třinácti zápasech drží šesté místo s pětibodovým odstupem na první Torpedo Havířov. Na dohled se drží hlavně díky stoprocentní bilanci z domácí palubovky. „Na Bouchalkách se nám daří, doma jsme v šesti zápasech ještě neztratili,“ počítal Dvořák.

Oba víkendové zápasy vidělo dohromady kolem tří stovek fanoušků. Když bylo potřeba, dali o sobě vědět. „Myslím, že jsme tím v lize vyhlášení. I rozhodčí se mě ptali, jestli to je standardní návštěva. I když jde tým výkonnostně dolů, lidi ho podrží. Chodí sem chytré publikum. V momentě, kdy potřebujeme zatlačit, fanoušci zařvou a hraje se nám mnohem lépe než venku,“ tvrdil Petr Tlustoš.

V nedělním derby se sice střelecky neprosadil kapitán Ondřej Melichar, to ale nejproduktivnějšího hráče první ligy vůbec trápit nemuselo. Dokonale jej zastoupil Ondřej Zerák. Do šatny odcházel na konci jako „hattrick hero“, navíc jeho góly byly extrémně důležité.

Do každé třetiny si schoval jeden. Tím prvním smazal náskok Brodu, jeho druhá trefa byla nakonec vítězná, šestý gól Žďárských vstřelil po brejku v čase 56:06, kdy sílil tlak hráčů Erupting Dragons. Hlavně díky tomu mohli domácí dohrát závěr bez nervů.

Do Vánoc už narazí Hippos jen na o bod Znojmo, to je zatím jen o bod horší. „Tím pro nás rok končí, pak budeme hrát až po Novém roce. Chceme v sobotu potvrdit, že z Bouchalek se body nevozí,“ burcuje Filip Dvořák.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!