Výnosové nemovitosti za desítky milionů jsou středem zájmu investorů | E15.cz

Výnosové nemovitosti za desítky milionů jsou středem zájmu investorů

Největší zájem mají v současné době investoři v České republice o výnosové nemovitosti, jejichž cena se pohybuje v řádech desítek milionů korun, zatímco okruh zájemců o stamilionové investice se rozšiřuje jen pomalu. Podle odborníků ze společnosti Naxos, prvního mezi dražebníky v zemi, by mělo v letošním roce pokračovat oživení trhu a nadále růst by pravděpodobně měla poptávka po výnosových nemovitostech zejména za desítky milionů. Jednou z nich je i rozsáhlý výrobní a skladový areál někdejšího podniku Montas v Hradci Králové, jehož dražbu Naxos připravuje.

V současné době je část budov v areálu nacházejícím se na předměstí východočeské metropole pronajata 30 nájemcům za účelem lehké výroby, skladování a parkování. Celková výměra vlastních pozemků činí 39 200 metrů čtverečních, plocha zastavěná budovami 14 531 metrů čtverečních.“Nejnižší podání činí 60 milionů korun, celkový roční výnos z nájmů 3 540 tisíc korun,“ říká obchodní ředitel Naxosu a jeden z předních odborníků na realitní trh Libor Nevšímal. Dražba se uskuteční 30. března. Zpeněžení čeká také unikátní hotelový komplex s velkými pozemky v Pecínově poblíž Benešova u Prahy. Luxusní hotel s pokoji v gregoriánském a viktoriánském stylu byl zrekonstruován v roce 1999. Pecínovský areál je proslulý také chovem koní a hřebčín byl na tomto místě již za dob rakouské císařovny Marie Terezie. Nejnižší podání bude 80 milionů korun.

„Finanční investoři vycházejí při výběru mimo jiné z toho, v jakých lokalitách se výnosové nemovitosti nacházejí. Přednost dávají Praze i jejímu okolí a dalším větším městům. Příliš nehledí na to, zda jde o obchodní centra nebo například skladové či výrobní areály,“ uvádí Libor Nevšímal. Investoři dávají podobně jako v několika předešlých letech přednost objektům, jež nevyžadují okamžité náklady, ale jsou naopak schopny provozu bez zásadnější rekonstrukce.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!