Výstavba dalších kanceláří v Praze-Michli bude stát 2,3 miliardy korun | E15.cz

Výstavba dalších kanceláří v Praze-Michli bude stát 2,3 miliardy korun

Výstavba dalších dvou kancelářských budov stávajícího administrativního komplexu BB Centrum bude stát developerskou společnost Passerinvest Group 2,3 miliardy korun. Výstavba první z budov začala již v říjnu, dokončení plánuje stavitel na polovinu roku 2013. Oznámila to firma.

První zahájená budova je menší, nabídne k pronájmu 7000 metrů čtverečních. „V tuto chvíli vyjednáváme zhruba o 2000 metrech, ale výstavba začala nezávisle na podpisu smlouvy,“ uvedl k jednání s budoucími nájemci většinový majitel a předseda představenstva skupiny Passerinvest Radim Passer. Výstavba druhé větší budovy s názvem Delta bude rozdělená do dvou fází. V první etapě vznikne 18 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, podobný objem pronajímatelné plochy nabídne i druhá fáze. Passerinvest upřednostňuje výstavbu obou etap současně, záviset to prý ale bude na tom, kolik ploch se podaří pronajmout předem.

Společnost Passerinvest vznikla v roce 1991. Kancelářský komplex v Michli patří mezi její největší projekty. Firma do areálu zatím investovala 10,5 miliardy korun. Objem nových nebo obnovených pronájmů moderních kanceláří v Praze se ve třetím čtvrtletí zvýšil meziročně o 7,6 procenta na 50 tisíc metrů čtverečních. Na 45 procent z toho tvořily podle sdružení realitních poradenských firem Prague Research Forum obnovené smlouvy nynějších nájemců.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!