Výstavba komplexu CPI City Center bude pokračovat beze změny | E15.cz

Výstavba komplexu CPI City Center bude pokračovat beze změny

Přímo v centru severočeské metropole Ústí nad Labem bude pokračovat výstavba multifunkčního komplexu CPI City Center. Dohodli se na tom zástupci investorské skupiny CPI Group a primátor Ústí nad Labem Jan Kubata.

#####Městský ráz centra se zachová

Komplex budov vyroste v severozápadní části centra města mezi ulicemi Prokopa Diviše, Moskevská a Masarykova. Na ploše 28 tisíc metrů čtverečních je plánována administrativní budova, čtyřhvězdičkový hotel a kongresové centrum, které dále doplní zázemí maloobchodu a služeb. Součástí komplexu budou také podzemní parkovací stání vozů a parkovací dům v docházkové vzdálenosti od komplexu. „V rámci centra chceme zachovat určitý městský ráz a pěší trasy, komplex tak bude zcela průchozí z několika stran,“ popisuje projekt Havelka. Zájem investorů o region Ústecka podnítilo dokončení dálnice D8, jež od konce roku 2006 směřuje až k německým hranicím, kde navazuje na dálnici A17 směrem na Drážďany a Berlín. K rozkvětu turistického ruchu přispívá také řada atraktivních míst v okolí města. Všech těchto přínosů kraje hodlá CPI Group využít.

#####Zastavení stavby zavinila krize

Budoucí multifunkční centrum se začalo v centru Ústí nad Labem stavět už minulý rok, dočasné zastavení stavebních prací na podzim zavinila finanční krize. To vyvolalo velké vrásky na čele vedení města, protože v případě odstoupení CPI od projektu by se pozemek měl vrátit k původnímu využití, kdy sloužil jako parkovací plocha. Vážné problémy měla stavba už mnoho měsíců předtím, než krize propukla. Stavba nezačala podle plánu a investor tehdy tvrdil, že dolaďuje problematický vztah s dodavatelem. Podle primátora Jana Kubaty prý měla společnost kvůli finanční krizi problémy s úvěrovým krytím této stavby. Teď se však zdá, že jsou všechny problémy zažehnány a stavba může pokračovat podle bývalých plánů.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!