Využívání outsourcingu snižuje náklady firem až o třetinu | E15.cz

Využívání outsourcingu snižuje náklady firem až o třetinu

Firmy během hospodářské krize využívají stále více možnosti nevýdělečné služby převést na externí dodavatele. Jedním z důvodů je tlak na snižování nákladů, které například tzv. outsourcing účetnictví a právních služeb významně redukuje. „Dle našich statistik sníží firmy své náklady outsourcováním služeb v průměru až o třetinu, navíc získají vysokou profesionalitu zpracování podkladů a důležité informace o vývoji firmy zůstávají bezpečně uložené,“ říká manažer poradenské skupiny APOGEO Roman Heřmánek.

Outsourcing služeb je zcela standardní záležitostí a v rámci pokračující hospodářské krize lze očekávat posílení tohoto trendu. „Poptávka po externí správě v oblasti účetnictví se meziročně zvyšuje, za posledních pět let v průměru přibližně o deset procent. Společnosti se potýkají s problémem neprofesionálně vedeného účetnictví a tyto problémy mohou mít vliv na celkový firemní rozvoj,“ poznamenává Heřmánek. „Outsourcing ovšem nepřináší pouze úspory nákladů, ale i uvolnění vlastních zdrojů a přístup k novým technologiím, informacím a znalostem, které jsou obvykle spojeny s příchodem specializovaných dodavatelských firem,“ dodává.

Poradenská skupina APOGEO Group je ryze česká společnost s hlavním sídlem v Praze a dalšími pobočkami v Ostravě a kyperské Nikósii. Poskytuje služby v oblastech auditu, daní, účetního a mzdového poradenství, outsourcingu mezd a personální agendy, znaleckých služeb a management consultingu. Součástí skupiny je společnost SMART Office & Companies, lídr na trhu prodeje ready-made společností, trustových služeb a virtuálních kanceláří.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!