Vyženou dealery a opilce | E15.cz

Vyženou dealery a opilce

Pouličním prodejcům zvoní hrana. A opilcům taky. Klatovští zastupitelé je chtějí z centra vyhnat.

Obtěžují lidi a ti se jich bojí. Mají svá oblíbená místa, ale zastupitelé je chtějí odtud vyhnat. Řeč je o pouličních dealerech a opilcích. Naprosto odlišné skupiny lidí však mají řadu společných nešvarů a zastupitelé je chtějí z centra Klatov vymítit. Zatímco proti dealerům radnice vyrukovala s tržním řádem, na opilce chystají novou vyhlášku. „Pouliční prodejce jsme jednou museli na žádost lidí vykázat z ulice Kpt. Jaroše, protože jejich způsob prodeje pomalu hraničil s vyhrožováním,“ listuje v knize s případy velitel městské policie František Kacerovský.

„Ve vyhlášce je jasně dáno, že kromě výjimečných dní mohou být prodejci jen na náměstí na trhu, a pouze v pondělí,“ vysvětluje starosta Rudolf Salvetr. Prodejci výhodných tarifů, parfémů nebo knih ale okupovali přilehlé ulice. Zkušenost zastupitelů v jiných městech je překvapivě opačná. Třeba v Sušici si na pouliční prodejce nikdo nestěžuje. „Máme tržní řád jako v jiných městech, ale že bychom tady řešili případy nabízečů tarifů nebo jiných dealerů – to ne,“ tvrdí tajemník Sušice Petr Novák.

S vyhnáním prodejců z ulic Klatov lidé souhlasí. „Už jsem se do některých míst bála jít. Nejsem vůči těmhle lidem moc výmluvná, takže odmítnutí se protáhlo na docela dlouhou chvíli a začínali být arogantní,“ říká Martina Fraňková. Město teď chystá páku i na opilce. Zatímco v Nýrsku už protiopileckou vyhlášku zavedli, v Klatovech ji musí napřed schválit zastupitelé. „Víkendy jsou v tomhle směru doslova utrpením. A je jedno, jestli je léto nebo zima. Mladí lidé se vypotácejí z klubů a hospod a takový nepořádek, jaký je ve městě v neděli odpoledne, to je neuvěřitelné. Protiopilecká vyhláška je třeba,“ zlobí se Jiří Lejsek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!