Vzpomínky na hvězdu táhnou | E15.cz

Vzpomínky na hvězdu táhnou

Hana Hejduková

I plakát na jediný film, který Mandlová natočila v němčině jako Lil Adina je možné si prohlédnout do 14. března v Muzeu Mladoboleslavska.

Vystavují tam fotografie s touto hvězdou, dobové šaty, boty i ukázky interiérů ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea a Národního muzea v Praze či plakáty zapůjčené od sběratele Milana Wolfa.
Vernisáž už ve čtvrtek 14. ledna přilákala stovky lidí. „Tak obrovským zájmem jsme příjemně překvapeni,“ řekl ředitel muzea Luděk Beneš.
Na výstavě je také kostým, v němž Mandlová hrála v Divadle na Vinohradech. I štíhlá figurína se do něj těžko vešla, má padesát centimetrů v pase. „Adina měla exkluzivní postavu, jaká se líbí dnes,“ potvrdila kolegyně herečky Eva Gerová.
„Jsem šťastný, co jste k výročí Adiny v Boleslavi připravili. Ukřivdili jsme jí,“ vyznal se Aleš Cibulka, který jako milovník starých filmů usedl v Domě kultury do Křesla pro hosta a uváděl besedu s Evou Gerovou v muzeu. Dokázal si představit, jak by vypadala oslava výročí v době Adiny. „Asi by byla v Lucerně, organizoval by ji Miloš Havel ve stylu filmových plesů. Nejužší parta kamarádů by ovšem zmizela do oblíbené hospůdky, kde by skončila ráno,“ popsal Cibulka.
Boleslav ještě od středy 27. ledna čeká výstava Odívání v době Adiny Mandlové. Mimo jiné bude na balkoně Domu kultury k vidění třeba Adina na tablu ze školy pro ženská povolání a další předměty, které doma našli členové pořádajícího Klubu seniorů, jejichž rodiče se s herečkou znali.

Autor: Hana Hejduková
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!