Wolf věří, že se Karviná posune výše | E15.cz

Wolf věří, že se Karviná posune výše

Petr Sobol Karviná

Šéf fotbalového klubu MFK Karviná Jan Wolf, by rád viděl svůj tým ve vyšších patrech druholigové tabulky.

Jen málokdo asi tuší, co všechno udělal Jan Wolf pro karvinský fotbal. Když po účinkování v Gambrinus lize přišel totální pád, právě současný předseda představenstva a klubu MFK Karviná vnesl do týmu nový impuls. Poté, co v rodinném kruhu oslavil příchod nového roku, si stihl dát i fotbalové novoroční předsevzetí. „Mým přáním je, abychom se společnými silami posunuli zase o kousek výše,“ má Wolf jasný cíl pro rok 2010.
Wolf je zakladatelem občanského sdružení MFK Karviná, které v roce 2003 zachránilo karvinský fotbal od totálního krachu.Po přesunu Karviné do druhé ligy se pak automaticky stal i předsedou představenstva. Jak ale říká, ke sportu neměl nikdy daleko. „Jsem všestranný amatérský sportovec, rád si zahraji tenis, badminton či volejbal,“ přidává Wolf. Co je ale u něj nejvýš? „Fotbal pro mne byl a je sportem číslo jedna,“ nepřekvapuje odpovědí Wolf.

Nepodařený karvinský podzim

A z této lásky ke sportu a fotbalu zvláště také vznikl nápad, jak se dostat do čela karvinského klubu. Většina příznivců klubu ještě pamatuje časy, kdy Karviná hrála v sezonách 1996/97 a 1998/99 Gambrinus ligu. Ty jsou ale už pryč a i šéf karvinského klubu přiznává. „K tomu, aby se v Karviné mohla hrát nejvyšší soutěž, je potřeba udělat ještě pořádný kus práce,“ moc dobře ví Wolf.
A tak je největším úspěchem posledních let sezona 2007/2008, od kdy se ve městě hraje alespoň druhá liga. Její podzimní část karvinští fotbalisté zakončili na desátém místě a na jaře mají co napravovat. „Mít o čtyři body více, tak jsem spokojený,“ hodnotí Wolf. Šéf karvinského klubu zároveň ví, na čem jeho podřízení musí zapracovat. „Musíme zlepšit úroveň hry na hřištích soupeřů,“ má jasno Wolf. Loni Karviné vyšlo skvěle jaro, díky kterému skončila v tabulce hodně vysoko. Letošní podzim byl ale opačný. „Naši zkušení hráči se potýkali se zraněními a většinu podzimní sezony nemohli hrát,“ naráží Wolf na absence Slončíka, Čemana či Buryána. Přípravu odstartovala Karviná 11. ledna, sezona pak začíná až 6. března. „Příprava bude dlouhá, s velkým množstvím přípravných zápasů,“ pověděl Wolf. Jaké změny do té doby v kádru nastanou? Největší zájem je o střelce Vladimíra Mišinského a mladého Tomáše Jursu. „Pokud by klub dostal hodně dobrou nabídku, tak hráče pustíme. Nechceme nikomu bránit v rozletu jeho kariery,“ říká Wolf. Vzápětí ale dodává: „Chceme vybudovat perspektivní tým, proto nemáme v současné době sebemenší zájem někoho prodávat.“

Do Gambrinus ligy postoupí Hradec a Zlín

A kdo by mohl do Karviné přijít? „Hledáme i v zahraničí. Jde většinou o hráče po smlouvě, kteří k nám přicházejí zdarma,“ ukázal Wolf na možné akvizice. A nakonec si zkusil jeden odvážný tip. „Myslím, že Ústí dojde dech, nahoru půjde Hradec Králové a Zlín,“ předpovídá Wolf. A kdy by se tam mohla podívat Karviná? „Základem první ligy je odpovídající stadion a dlouhodobá ekonomická stabilita klubu,“ ukazuje Wolf na rozhodující aspekt. Stadion už se modernizoval, vyrostla nová tribuna a vedle krásné umělé hřiště. A podle všeho Karviná s modernizací není u konce. „V současné době se připravuje projektová dokumentace pro další fáze modernizace tohoto stadionu,“ přiznal Wolf. Hned nato ale ukázal na nejdůležitější faktor celé věci: „Samotná realizace bude závislá od toho, zda se podaří zajistit dostatek finančních prostředků,“ je si vědom Wolf.

Autor: Petr Sobol Karviná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!