Z boleslavských kasáren bude hotel | E15.cz

Z boleslavských kasáren bude hotel

Budova bývalých kasáren v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi by se měla během tohoto roku začít konečně měnit v hotel pro více než 100 lidí. Firma Grandezza Hotels, jež budovu od města loni za 12,5 milionu koupila, seznámila s plánem přestavby boleslavské zastupitele.

Lidé v Boleslavi i zastupitelé se zajímali o to, proč se s objektem kasáren rok po jeho prodeji stále nic neděje. „Vše běží podle harmonogramu, během pár týdnů by měl být hotový územní plán, v létě by mohlo být vydáno stavební povolení,“ řekl náměstek. Investor je prý poté okamžitě připraven stavět, hotel by tak mohl být zprovozněn nejpozději v roce 2011. Zastupitelé také jednali o ceně části pozemku za kasárnami, na němž mají vzniknout garážová stání. Firma chtěla původní cenu 3000 korun za metr čtvereční snížit, protože v těch místech vede horkovod, který bude třeba přeložit, což si vyžádá zvýšené náklady. Zastupitelé však rozhodnutí o této věci zatím odložili.

Luxusní hotel má podle plánů investora mít 61 pokojů, které nabídnou kapacitu 122 lůžek. V blízkosti má být 54 míst pro parkování. Firma také podle podmínek, ke kterým se zavázala při prodeji, musí na vlastní náklady vyřešit příjezd k hotelu z frekventované Jičínské ulice. Původně se počítalo s kruhovým objezdem, podle posledních plánů ale budou hosté přijíždět k hotelu zezadu Štefánikovou. Kasárenská budova s cimbuřím je posledním objektem z původního vojenského areálu, který v posledních letech nebyl rekonstruován. V další části kasáren jsou nové byty.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!