Z Proseku se stává atraktivní rezidenční čtvrť | E15.cz

Z Proseku se stává atraktivní rezidenční čtvrť

Zájem o bydlení v okrajových částech Prahy, ovšem s výbornou dostupností do centra, neustále roste. Jedním z těchto míst je i pražský Prosek, ze kterého se v několika posledních letech stalo vyhledávané atraktivní místo pro bydlení.

Vstříc tomuto trendu vykročila developerská společnost FINEP, která zde zahájila výstavbu druhé etapy Bytového parku Prosek a zároveň spustila prodej etapy třetí. Z druhé etapy projektu Bytový park Prosek je ze 138 bytů volných již jen 47. „Výstavba probíhá podle plánu a majitelé těchto bytů se budou moci nastěhovat již na jaře 2012,“ sděluje Petra Kopecká, tisková mluvčí a PR manažerka FINEP.

Prodej bytů ve třetí etapě Bytového parku Prosek navazuje na předešlé úspěšné fáze projektu. Jde o dva bytové domy, Eben a Habr, se 46 byty o velikosti od 1+kk (od 37 metrů čtverečních) až po 4+kk (do 120 metrů čtverečních). Všechny byty mají k dispozici balkon, terasu nebo předzahrádku. Samozřejmostí jsou i garážová stání. Plánovaný termín dokončení třetí etapy je jaro 2013.

#####Snadná dopravní dostupnost láká

Do konce tohoto roku plánuje FINEP zahájení prodeje dalších etap bytových projektů Malý háj v Praze-Štěrboholech a Britské čtvrti v Západním Městě. „Reagujeme tak na sílící poptávku klientů po nových rezidenčních projektech, které splňují jejich klíčová kritéria. To jest kvalitní stavba, vhodné dispoziční řešení bytů a pěší dosah MHD, ideálně metra,“ říká Petra Kopecká.

#####Západní Město ve Stodůlkách ožívá

Do Západního Města, největšího developerského projektu po roce 1989, se stěhují první obyvatelé. Novou městskou část začala developerská společnost FINEP budovat v roce 2008. Po dvou letech získává Západní Město reálné obrysy. Byla dokončena první etapa výstavby administrativních budov City West a zároveň i první část rezidenční výstavby, Britská čtvrť. Taktéž okolí prošlo zásadními změnami.

Místo nevzhledné planiny a bahna jsou zde chodníky, stromy, květiny i dětské hřiště. Západní Město dostalo návdavkem také nový, moderní výstup z metra. „Výstavba Západního Města výrazně přispívá k rozvoji celé lokality Prahy 13 a je zřejmé, že bydlení v této oblasti bude v budoucnosti nabývat stále vyšší hodnoty,“ říká k projektu Západního Města Michal Kocián, předseda představenstva společnosti FINEP.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!