Za rok v developingu projekty za 2,5 miliardy | E15.cz

Za rok v developingu projekty za 2,5 miliardy

Developerská, investiční a stavební společnost S group holding, a. s., která vznikla 1. října 2007, přichází během prvního roku působení v oblasti developerství s prvními hmatatelnými výsledky.

V České republice v současné době pracuje na realizaci projektů v hodnotě 2,5 miliardy korun a další připravuje v zahraničí. Podle svého generálního ředitele Martina Borovičky se dříve pouze stavební firma pustila do developmentu proto, že konjunktura ve stavebnictví nebude trvat věčně.

„Jeden projekt realizovaný holdingem S group se nachází krátce před zahájením, stavět se začne už letos v listopadu. U dvou ostatních jsme zatím vykoupili pozemky a máme zpracované urbanistické i architektonické studie,“ uvádí Borovička. Holding svoji pozornost nezaměřil pouze na jeden region, vhodné lokality vytipoval po celé ČR. Přesto se některé společné ukazatele najdou.

„Stejně jako konkurence vidíme příležitost ve vlastní bytové výstavbě, která je doplněna o komerční nebo kancelářské prostory. Po takových je největší poptávka ve velkých městech a v jejich okolí, proto jsme zvolili široký záběr a bavíme se tedy o Brně, Hradci Králové a Liberci,“ vyjmenovává Borovička. Podle něj je zaměření projektů podobné, ale pro nové nájemce či vlastníky bytů to neznamená, že v republice naleznou tři stejné komplexy.

#####Nejdále je projekt u Brna

V největší fázi rozpracovanosti je bytový projekt v obci Pohořelice, která se nachází zhruba 20 km na jih od Brna.

Zdejší rezidence pojmenovaná Malý Vinohrad představuje výstavbu deseti bytových domů, které čítají celkem 120 jednotek s převažující velikostí bytové plochy 3+kk.

Projekt je zaměřen především na rodiny s dětmi, kterým vyhovuje charakter venkovského bydlení, přitom požadují snadnou dopravní dostupnost, vybudovanou infrastrukturu a blízkost přírody. Tomu všemu odpovídá architektonické zpracování, z celkové plochy pozemku 15 tisíc m2 bude zastavěna jen čtvrtina, ostatní plocha připadne na parkovací stání a bude osázena zelení. Vznikne zde i park s dětským hřištěm.

#####Dva projekty se připravují

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!