Za slevami cestují do Německa | E15.cz

Za slevami cestují do Německa

Lidé z Karlových Varů jezdí za výhodnými nákupy do Německa. Lákají je slevy až o pětasedmdesát procent.

„Na běžky nebo na sjezdovky?“ rozhodují se o víkendu karlovarské rodiny. „A když nevyjde počasí?“ Tak na nákupy. A když na nákupy, tak do Německa. Cesta autem z Karlových Varů do Marktredwitzu trvá přibližně hodinu a téměř zpaměti ji zná Eva Jásková. Na výhodné lednové nákupy si bere v práci dovolenou. „Rozhodně je lepší vydat se do Německa ve všední den a k tomu ještě dopoledne. To v nákupním centru není tolik lidí,“ říká devětatřicetiletá účetní, která za hranicemi nakupuje nejčastěji oblečení a jídlo. Cesta se jí prý pořád vyplatí, ačkoli si do ní započítá cenu benzinu. „Co se týče jídla, člověk může v Německu ušetřit pěkných pár stovek. Oblečení si vlastně kupuju jedině tam, protože mají větší výběr,“ vypráví Jásková, zachumlaná do moderního zeleného svetru. Koupila ho v Německu a stál ji pět euro. „Tady bych za něj dala minimálně pět set korun, a to i po slevě. Nehledě na to, že by ho měla na sobě každá druhá,“ říká.
O tom, jak je nákupní centrum v Marktredwitzu mezi lidmi z Varů oblíbené, svědčí poznávací značky zaparkovaných aut. Českou má každé jedenácté. „Češi k nám jezdí nakupovat hodně. Nejvíc jich tu je o víkendu,“ říká Sonja Koehler, která prodává v obchodě s oblečením.
Zákazníci z Čech v německých obchodních střediscích ušetří hlavně na kosmetice, někdy až dvacet korun na jednom výrobku. „Jezdíme sem nakupovat s mojí maminkou pravidelně. Nekupujeme nic konkrétního, spíš se podíváme, co tu mají pěkného. Je to pro nás příjemný výlet a odpočineme si od české mentality,“ říká Vladislava Jirková z Karlových Varů. Sotva dopoví větu, projdou okolo dvě mladé slečny, ověšené igelitovými taškami. „Hele boty! Bez bot odsud prostě neodejdu,“ říká mladá blondýnka své kamarádce. Po půl hodině vychází z obchodu se šťastným úsměvem na rtech. Byla úspěšná.
Povánoční výprodeje v německých nákupních střediscích potrvají minimálně do konce ledna. Většina obchodů nabízí slevy od třiceti do pětasedmdesáti procent. Nejvíc prodejci zlevňují oblečení, kosmetiku a elektroniku. Přehled německého zboží s atraktivními slevami je na obrázku. Vedle Marktredwitzu se na žebříčku nejoblíbenějších nákupních středisek karlovarských zákazníků drží Chemnitz a Klingenthal. Někteří neváhají a výlety po nákupních střediscích si protáhnou až do Bayreuthu nebo Norimberku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!