Za zlomeniny chtějí od města odškodné | E15.cz

Za zlomeniny chtějí od města odškodné

Zlomená ruka a noha. S tím se na klatovskou radnici obrátily dvě ženy z Klatov. A chtějí peníze.

Chodník ukrytý pod vrstvou rozbředlého sněhu nevypadá příliš bezpečně. Ale kudy jít? Mladá žena se brodí sněhem. U podchodu v Plzeňské ulici však ztrácí balanc a padá. Končí v nemocnici se zlomenou nohou. Sádrou to ovšem nekončí. Žena chce odškodnění od města, protože chodníky nebyly dostatečně uklizené. V Klatovech to není jediný případ. Minulý týden se na městském úřadě přihlásí o odškodné další žena. Ta si zlomila ruku přímo na náměstí. Dostanou peníze? To zatím nikdo neví.

„Případ teď řeší pojišťovna, takže nevíme, jak to celé dopadne. Každopádně město je pro takové případy pojištěno,“ říká vedoucí finančního odboru Městského úřadu v Klatovech Věra Kolorosová. Pojištění však město nezachrání, pokud likvidátoři přijdou na to, že se technické služby o chodníky nepostaraly. „V takovém případě pochopitelně pojišťovny peníze nevyplatí,“ vysvětluje mluvčí České pojišťovny Václav Bálek. Technické služby se ale brání s tím, že chodníky u podchodu i náměstí jsou v plánu úklidu na prvních místech.

„Kromě toho úraz u podchodu se stal v době, kdy ještě pořádně nepadal sníh. Na chodníku byla zamrzlá louže a na ní žena uklouzla,“ tvrdí ředitel klatovských technických služeb Jiří Pour. „Až později bylo sněhu tolik, že třeba z náměstí jsme ho museli odvážet nákladním autem,“ dodává. Obyvatelé Klatov však nejsou se stavem chodníků příliš spokojeni.

„Všichni věděli, že od nového roku bude úklid v režii technických služeb a majitelé domů už nebudou muset sníh odhrnovat. Ale nic se zřejmě pro to neudělalo. Kdyby lidé nepomohli, tak skončí Klatovy pod hromadou sněhu a úrazy budou na denním pořádku,“ stěžuje si důchodkyně Anna Soukupová.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!