Začala stavba vývojového a logistického areálu na Třebíčsku | E15.cz

Začala stavba vývojového a logistického areálu na Třebíčsku

Výrobce filtrů pro automobily Mann+Hummel zahájil výstavbu nové haly v Nové Vsi na Třebíčsku. V té bude v polovině roku 2013 vybudováno vývojové centrum a její prostory budou sloužit i jako další logistické sklady sesterské firmy. V dalších patrech budou i administrativní prostory pro obě firmy německého koncernu, oznámila firma. Náklady budou činit přibližně čtvrt miliardy korun.

„Přízemí nové haly zabere nová zkušebna, v prvním patře bude sídlit vývojové centrum, v druhém se usídlí administrativa. Třetí patro zabere prostorná kantýna. Ve čtvrté bude velký open space. V jedné části budovy bude obrovský sklad, abychom zlepšili logistiku,“ přibližuje jednatel servisní společnosti Mann+Hummel Richard Auer.

Výstavbu v Nové Vsi lze chápat jako důvěru vedení firmy ve schopnosti českého závodu a ve stávající provoz. Výrobní společnost nyní zaměstnává kolem 900 zaměstnanců, v servisní společnosti pracuje 150 odborníků z IT, vývoje, konstrukce, účetnictví a ostatních specializovaných oblastí. V nové hale najde uplatnění zhruba dalších 60 specialistů. Strategickým cílem společnosti Mann+Hummel Service do roku 2018 je rozšíření personálního obsazení až na 260 zaměstnanců, z toho 210 lidí v Nové Vsi a 50 v detašovaném pracovišti v Brně, kde jsou umístěni pracovníci IT a oddělení vývoje a konstrukce. „Odlehčíme tím vývojovému centru v Německu, některé testy se budou provádět u nás,“ říká Auer. Rozšíří se nejen zkoušky vzduchové a kapalinové filtrace, ale také testování sacího potrubí.

„Investice v této velikosti a v tomto období, kdy se všeobecně očekává pokles prodejů osobních a nákladních vozidel v Evropě, je možno chápat jako ocenění minulých výsledků a důvěru ve schopnosti závodu v udržení konkurenceschopnosti a zdravého růstu i v následujících letech,“ dodává jednatel výrobní společnosti Mann+Hummel (CZ) Jiří Paroulek. V příštím roce firma oslaví 20 let svého působení v Česku.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!