Záchrannou misi povede kouč Hynek | E15.cz

Záchrannou misi povede kouč Hynek

Kateřina Wegnerová

Hokejový mistr z Karlových Varů vyměnil trenéry. Dvojici Paleček, Antonik střídají Hynek s Baďoučkem.

Velký třesk se rozlehl kabinou hokejového mistra po pátečním utkání na Spartě. Sbalit věci si musel hlavní kouč Josef Paleček i jeho asistent Mikuláš Antonik. „Za neuspokojivé výsledky byli zodpovědní oba, proto došlo k jejich odvolání,“ vysvětluje prezident karlovarského klubu Ladislav Trubač.
Místo nich už Energie sehnala náhradu. Od prvních chvil bylo jasné, že nejžhavějším adeptem na uvolněný post prvního kouče týmu je Pavel Hynek. A v pondělí odpoledne se předpověď vyplnila. „Jde o mladého perspektivního trenéra. Pavel Hynek svoji kvalitu prokázal v minulé sezoně na střídačce Plzně, se kterou se probojoval přes předkolo play-off až do semifinále,“ připomíná Trubač.
Mezitím si Hynek odskočil do Sparty, kde však společně s Františkem Výborným pohořel. Právě v Karlových Varech už Spartu vedla nová dvojice trenérů - Volek a Holaň. Výborný byl pro změnu v té době už na lavičce Českých Budějovic. „Byl rychlejší než světlo,“ pobavila tahle změna jeho kolegu Hynka.
Také on však dlouho bez práce nezůstal. Musel jen vyřešit rozvázání smlouvy na Spartě, kde mu běžel do konce sezony platný kontrakt. Od úterka už patří Energii.
Ve středu odpoledne vedl její první trénink. „Nabídka Karlových Varů mi udělala radost, je to velká výzva,“ říká Pavel Hynek. Nic lehkého ho nečeká.

Autor: Kateřina Wegnerová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!