Zachraňovali i kotě z plechovky | E15.cz

Zachraňovali i kotě z plechovky

Za půl roku řešila táborská městská policie několik kuriózních případů.

Opilé řidiče, pouliční prodejce nebo drobné zlodějíčky mají na denním pořádku. V práci se ale nenudí. V posledních šesti měsících zachraňovali strážníci táborské městské policie kotě z plechovky, uklidňovali defenestraci, prověřovali podivnou charitu.
Je letní červencové odpoledne a muže v uniformách přivolali do obchodu na sídliště Nad Lužnicí. Zloděj sice prchnul, ale zbyly po něm nadité tašky. „Měl v nich 218 tabulek čokolády. Za víc než třináct tisíc,“ popisuje Pavel Šimek, strážník, který je správcem webu městské policie.
O pár týdnů později byl u případu opilého jeřábníka, který pracoval na Kopečku. „Bylo to v pondělí kolem čtvrté odpoledne. Někdo ho viděl, jak se chodí občerstvovat do hospody a sedá zpátky do kabiny. Dali jsme mu dýchnout. Vymlouval se, že to je ze včera, že něco slavil. Naměřili jsme mu dvě a půl promile,“ krčí rameny Šimek a odhaduje jeřábníka tak na deset piv. Zvedal těžké kovové traverzy, pod ním pracovali kolegové.
„Přispějete na fond ohrožených dětí? Ne? Tak víte co jste?“ tak mohla začínat slova podvodníka, který s růžovou kasičkou ve tvaru srdce obcházel u nádraží. Kdo mu peníze nedal, vyslechl si od pětatřicátníka i jeho družky nadávky a výhrůžky. „Musí se prokázat nějakým dokladem od organizace, kterou zastupují,“ upozorňuje Táborské strážník.
Kuriózní případ se stal vedle budovy městské policie na Žižkově náměstí. „Kolega měl otevřené okno a slyšel ránu. Na chodníku ležel počítač na kousky,“ popisuje Šimek. Strážníkům stačilo zvednout hlavu, aby v okně protějšího domu viděli muže. Rychle se schoval, ale neutekl. Šlo o zaměstnance místní firmy. V pátek po čtvrté hodině odpoledne mu naměřili přes dvě promile. „Tvrdil, že počítač byl už starý, bezcenný a předtím, než ho ze vzteku vyhodil z okna druhého patra, se rozhlédl,“ dodává strážník.
Výčet uzavírá zpráva o uvízlém kotěti v plechovce. K němu zavolali v polovině října pomoc lidé ze Zavadilské ulice. U místní popelnice trčel černý chumel z oranžové plechovky se zbytky žrádla pro kočky. „Stačilo opatrně zatáhnout a plechovku mu z hlavy sundat. Nechali jsme ho ale na místě. Kočky nechytáme, nemáme je kam dávat,“ končí Šimek.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!