Začíná další ročník soutěže „ekologických Oskarů“ – E.ON Energy Globe Award ČR | E15.cz

Začíná další ročník soutěže „ekologických Oskarů“ – E.ON Energy Globe Award ČR

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Třetí ročník prestižní soutěže oceňující projekty, které šetrně využívají energii, startuje v těchto dnech v ČR. Soutěž s názvem E.ON Energy Globe Award ČR má v České republice sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Přihlásit se může každý – společnost i jednotlivec, kdo šetrně využívá energii. Nejlepší vybrané projekty zaměřené na úspory energie a ochrany životního prostředí budou soutěžit ve světovém finále soutěže.

Minulý ročník za Českou republiku reprezentoval 276 projektů, z nichž odborná porota vybrala tři finalisty každé kategorie. Mezi vítězi se tak objevily nejen úsporné projekty velkých společností - například Národního divadla a společnosti Tesco, ale též inovativní projekty drobných kutilů a mládeže. „Novinkou letošního ročníku E.ON Energy Globe Award ČR je, že hlavní vítěz soutěže získá 500 tisíc korun na další rozvoj projektu,“ informovala Vladimíra Glaserová z realizačního týmu soutěže v České republice. „O tomto vítězi nebudou rozhodovat pouze diváci v sále v rámci slavnostního vyhlášení, jak tomu bylo doposud, ale zapojí se i odborná porota. Svým hlasem může pořadí ovlivnit i široká veřejnost prostřednictvím internetu.“ Do soutěže se mohou jednotlivé projekty přihlašovat až do 15. dubna letošního roku, a to na webových stránkách www.energieplus.cz.

Prestižní světová soutěž Energy Globe World Award již jedenáct let oceňuje nejlepší energeticky úsporné projekty. Jejím duchovním otcem Wolfgang Neumann, rakouský průkopník v oblasti energií, který při jejím založení prohlásil: „Hlavním posláním soutěže je národní i mezinárodní zviditelnění úspěšných ekologicky zaměřených projektů a zároveň podpora vědomí všech lidí na naší planetě, že mohou a musejí něco udělat pro kvalitní životní prostředí.“ Česká část soutěže E.ON Energy Globe Award ČR je za svou působnost důkazem, že i zdánlivě jednoduchý nápad může pomoci lidem či přírodě. Právě proto se rozhodla energetická společnost E.ON tuto soutěž v České republice podporovat.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video