Začíná další ročník známé soutěže | E15.cz

Začíná další ročník známé soutěže

Soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější ve svém oboru, otevírá již svůj 12. ročník. O nominaci na titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2010“ se až do pátku 3. září 2010 mohou ucházet tuzemské stavby dokončené po 1. lednu 2009.

Dějištěm slavnostního galavečera, na němž budou vyhlášeny výsledky a předána ocenění nejlepším projektům, se stane sál České národní banky v Praze. Každoročně jsou titulem „Best of Realty“ – Nejlepší z realit“ oceňovány projekty, které v uplynulém období přispěly k růstu úrovně českého realitního trhu a dokládají schopnosti developerů, architektů, projektantů, stavitelů i realitních agentů. Respektované tituly uděluje odborná porota, složená z předních odborníků českého realitního trhu, v celkem pěti základních kategoriích: Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra a Hotely.

Vedle těchto kategorií získává Zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) uděluje speciální cenu „Award for Excellence“ osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnáší Cenu čtenářů.

Uchazeči o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2010“ v některé z vypsaných kategorií musejí organizátorovi soutěže nejpozději do 3. září 2010 zaslat elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz, www.bestofrealty.com) a na jeho adresu doručit CD s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu „dán na trh“. To znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu.

Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2009 (případně může být v době nominace v kolaudačním řízení), přičemž nesmí být nominován již v některém z předchozích ročníků soutěže. S přihlášením projektu do soutěže musí souhlasit majitel objektu. Vzhledem k tomu, že stavby ucházející se o titul by podle regulí měly být šetrné k životnímu prostředí, požaduje organizátor soutěže letos poprvé doložit jako součást přihlášky také průkaz energetické náročnosti budovy. V loňském roce se o titul „Nejlepší z realit“ ucházelo 43 projektů v pěti základních kategoriích a tři projekty v kategorii Zvláštní cena poroty.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!