Zájem o hledání bydlení roste, Sreality mají více než 205 tisíc inzerátů | E15.cz

Zájem o hledání bydlení roste, Sreality mají více než 205 tisíc inzerátů

Za posledních několik měsíců se v médiích objevilo hned několik zpráv z realitního a nemovitostního trhu, které postupně rozhýbaly zájem o koupi nemovitostí. Odrazilo se to i na nejnavštěvovanějším českém serveru – Sreality. Došlo k prolomení historické hranice počtu inzerátů – na Srealitách jich nyní najdete více než 200 tisíc.

Již na začátku tohoto roku se objevili informace, že se chystá zvýšení DPH u nemovitostí, respektive ve stavebnictví o celých 10 procent. Poslední vládní návrh mluví o postupném navyšování DPH v dalších dvou letech. Se zvýšením DPH jde ruku v ruce zvyšování koncových cen pro zájemce o koupi nového bydlení. Tyto zprávy pravděpodobně vedly některé z těch, kdo odkládali pořízení svého nového bydlení, k urychlení výběru nového bydlení.

Tyto změny se projevily i na portálu Sreality. „V prvním čtvrtletí letošního roku jsme pozorovali nárůst počtu prodaných bytů i domů. A od začátku roku se i postupně zvyšoval počet u nás uveřejněných inzerátů. Již v polovině května jsme přesáhli historickou hranici 200 tisíc inzerátů. Stále se na této hranici držíme. K dnešnímu dni máme přesně 205 699 inzerát,“ komentoval Jan Mertl, manažer služby Sreality.cz.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Články odjinud