Zájemci o bydlení preferují dostupnost MHD | E15.cz

Zájemci o bydlení preferují dostupnost MHD

Ideální bydlení už nesouvisí jen s velikostí bytu a jeho dispozicí. Jak ukázal průzkum zadaný společností FINEP, zájemci o bydlení kladou stále větší důraz na dostupnost a atraktivitu lokality.

Podle průzkumu 94 procent dotázaných preferuje dobrou dostupnost zastávky MHD. Druhým nejdůležitějším kritériem je blízkost obchodu či supermarketu, tu považuje za důležitou až 88 procent klientů. Pro mladé rodiny s dětmi je důležitá blízkost školy a školky, za důležitou ji považuje 71 procent respondentů. Zatímco před pár lety byla při nákupu určující velikost bytu, teď se zákazníci zajímají i o další parametry, jako je dobrá občanská vybavenost, přítomnost zeleně a samozřejmě dobrá dopravní dostupnost.

Mezi další kritéria, která lidé při volbě místa svého bydlení zvažují, je dostupnost kvalitního dětského hřiště a také možnost občerstvení v restauraci. Každého druhého zajímá, jestli je v lokalitě sportovní areál nebo fitness centrum. „Naše rezidenční projekty plánujeme tak, abychom nestavěli pouze byty, kam se chodí jejich majitelé vyspat, ale zajistili obyvatelům veškerý komfort, který je nutný pro spokojené bydlení. Klienti oceňují právě bezprostřední blízkost MHD, zelené plochy či doplňkové služby, jako jsou obchody či restarurace v místě,“ dodává Michal Kocián.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!