Zámek v Loučné nad Desnou byl vydražen za 6,52 milionu korun | E15.cz

Zámek v Loučné nad Desnou byl vydražen za 6,52 milionu korun

Na 6,52 milionu korun se v dražbě vyšplhala cena zámku v Loučné nad Desnou na Šumpersku. Vyvolávací cena památky, která byla v dražbě už potřetí, činila pět milionů. Podle znaleckého posudku má objekt hodnotu 15 milionů korun. Vydražitel, jenž si nepřál zveřejnit jméno, má nyní 45 dnů na to, aby zaplatil, řekl Jan Godal z firmy Moravolen Holding, která dražbu organizovala. Obec Loučná, která se o památku ucházela, úspěšná nebyla.

Účastníků dražby bylo šest. Tři byli aktivní a činili podání,“ řekl zástupce dražební společnosti. Nemovitost v dražbě ocitla v rámci konkurzní podstaty akciové společnosti Wisenberg. I v předchozích dražbách byla vyvolávací cena vždy nižší než odhadní. Letos v červenci, kdy šel zámek do dražby poprvé, byl k mání za necelých deset milionů korun, podruhé v říjnu za 6,5 milionu.

Loučná nad Desnou se tentokrát o památku ucházela; především kvůli zámecké kapli. Ta je jediným kostelem v obci a samospráva se proto snažila zabezpečit, aby ji věřící mohli i nadále navštěvovat. V dražbě přihazovala do šesti milionů. Starosta Pavel Martínek ale neúspěchem zklamaný nebyl. „Určitě se budeme snažit s majitelem, který jej koupí, jednat,“ řekl. Plány vítěze dražby na další využití chátrajícího zámku zatím nezná.

Pokud by Loučná v aukci uspěla a zámek získala, nebylo vyloučeno, že by mohl vlastníka opět rychle změnit. Starosta už dříve řekl, že by z něj pokusila kapli majetkově vyčlenit a zbytek se pak opět pokusila prodat. Vlastní plány na jeho využití sama nemá. Zámek, ve kterém do přelomu 80. a 90. let minulého století sídlil diagnostický ústav pro dívky, Loučné v minulosti dokonce patřil. Ta jej ale vložila do majetku firmy spjaté s rodinou jeho někdejších vlastníků, která se jej chystala proměnit v luxusní hotel. Firma však skončila v konkurzu a památka pocházející ze 17. století začala postupně chátrat.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!