Západnímu Městu pomůže UniCredit | E15.cz

Západnímu Městu pomůže UniCredit

Developerská skupina FINEP uzavřela smlouvu s UniCredit Bank Czech Republic, a. s., na financování části svého projektu Západní Město.

FINEP získal přibližně 87 milionů eur (zhruba 2,1 miliardy korun) na zahájení výstavby prvního administrativního komplexu v rámci projektu City West. „Jednání o zajištění financování tak rozsáhlého projektu jsou samozřejmě složitá, jsem proto potěšen, že dnes můžeme oznámit zcela konkrétní výsledek našeho úsilí v posledních měsících. Západní Město je kvalitní projekt a má důvěru financujících bank, uzavřená smlouva je toho důkazem,“ řekl generální ředitel společnosti FINEP Holding, SE Tomáš Pardubický. Financování projektu Západní Město je zajímavou příležitostí i pro banku. „Dosavadní zkušenosti developera a záměr projektu nás přesvědčily, abychom se stali financujícím partnerem projektu,“ uvedl tiskový mluvčí UniCredit Bank Czech Republic, a. s., Tomáš Pavlík. Dalších 677 milionů korun na výstavbu bytů v rámci první etapy projektu Západního Města půjčí společnosti FINEP Komerční banka. Před několika dny se přitom spekulovalo o tom, že FINEP je jedním z velkých hráčů na realitním trhu, na které dopadlo přiškrcení úvěrů ze strany peněžních ústavů. „V současné době se obecně zvyšují požadavky ze strany bank na vlastní zdroje developera, dále pak na vyšší předprodej, kterými developeři dokládají životaschopnost budoucího projektu,“ řekla mluvčí developera Pavla Temrová. Banky jsou prý přísnější i v případě dalších podmínek, jako je například smlouva s generálním dodavatelem nebo pojištění stavby.

Výstavbu projektu Západní Město zahájila společnost FINEP v letošním roce. Nová samostatná městská čtvrť nabídne atraktivní rezidenční projekty, špičková administrativní centra, centrální náměstí, obchody, restaurace, školky, sportoviště a nové parky. Území na okraji pražských Stodůlek bude disponovat nejen strategickým umístěním díky vlastnímu vstupu do metra, ale především komplexní občanskou vybaveností. V tuto chvíli je také znám hlavní nájemce administrativní části Západního Města, kterým se stala společnost SIEMENS. Tím došlo k uzavření jedné z nejvýznamnějších transakcí za posledních 10 let.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!