Zaujalo nás | E15.cz

Zaujalo nás

V polovině ledna došlo k prvnímu velmi významnému postupovému mezníku souboru staveb tunelového komplexu Blanka, a to prorážce severní tunelové trouby stavby 0079 Špejchar – Pelc – Tyrolka. Vytvořila se tak podzemní cesta propojující dvě pražské čtvrtě, Tróju s Letnou. Proražený tunel je celkem 2230 metrů dlouhý. Prorážka sousední jižní tunelové trouby se předpokládá v druhé polovině února 2010.

Tunel Blanka:

Ekospol:

Bytový areál Nové Měcholupy se 11. prosince minulého roku stal svědkem slavnostního okamžiku. Developerská společnost Ekospol a.s. zde odhalila plaketu připomínající vítězství v 17. ročníku klání o titul Stavba roku 2009. Rezidenční projekt Nové Měcholupy získal v této soutěži zvláštní cenu Státního fondu rozvoje bydlení. Porota projekt ocenila jako příklad cenově dostupného moderního bydlení.

Mateřská školka:

Městská část Praha 7 dokončila komplexní rekonstrukci mateřské a části základní školy Tusarova. V rámci rozsáhlých stavebních prací prošel objekt četnými úpravami budovy i interiéru. Celkové vynaložené náklady činily 23,5 milionu korun. Rekonstrukce objektu MŠ Tusarova byla nezbytná zejména s ohledem na nutnost sjednocení úprav fasády, obnovu poničených oken a dveří, výměnu nevyhovujícího osvětlení či realizaci nové izolace budovy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!