Zavře strakonická mlékárna v březnu? | E15.cz

Zavře strakonická mlékárna v březnu?

Necelá čtyřicítka zaměstnanců Madety ve Strakonicích se v březnu dozví, jestli přijde o práci.

Lidé, kteří ještě zbyli ve strakonické pobočce mlékárenského gigantu Madeta, nečekají na zázrak. I když je to to jediné, co by si nyní přáli. „Všichni víme, že skončíme. Jsme rádi za každý měsíc, který jsme ještě v práci. Je zima, krize a nezaměstnanost,“ říkají s obavami.
Vedení Madety už poněkolikáté odsouvá konečné rozhodnutí, co dál se strakonickou provozovnou. Tentokrát na březen.
„V tomto období je zbytečné rozviřovat situaci. V březnu budeme vědět víc. Možná, že se změní podmínky. Továrna zatím funguje,“ zdůrazňuje mluvčí Barbora Daňková.
Dodává, že továrna naplňuje kontrakty. „Trh teď reaguje velmi pružně, chvíli se díky poptávce výroba vyplatí, chvíli ne. Celkově je ale export vysoce prodělečný,“ míní. Mezi řečí ale připouští, že výroba sušeného mléka skončí. Ještě loni se mluvilo o kupci Abedu Tabarovi z Bejrútu. Ten ale strakonickou Madetu nechce. „Přesto s ním neustále jednáme. Jak to ale dopadne, nikdo neví. Pochopitelně leží na stole i další varianta,“ odpovídá nejasně Daňková na otázku o definitivním zastavení provozu.
Problémy zpracovatelů mléka nastaly po vstupu do Evropské unie, kdy začali zemědělci část své produkce prodávat do německého Chamu.
V osmdesátých letech měla strakonická mlékárna kolem 350 zaměstnanců. Ze sedmdesáti procent vyráběla sušené mléko, zbytek bylo máslo, balená mléka, jogurty, šlehačka, tvaroh. Dnes už jede jen linka na sušené mléko.
Současní i minulí zaměstnanci strakonické Madety mluví o jejím uzavření. Pořád žijí ve strachu a nikdo s kým Sedmička hovořila, nechce uvádět jméno do médií.
„Definitivní konec nastane, až část technologie na výrobu sušeného mléka odmontují a odvezou do závodu v Jindřichově Hradci. Jakmile ve Strakonicích výroba skončí, už ji nikdy znovu neobnoví,“ říká muž, kterého s Madetou pracovně spojovala minulá léta. Tím zároveň odpovídá na otázku, zda sušené mléko nebude scházet na českém trhu. O strakonické mlékárně si myslí, že bude časem na prodej. „Původní hala byla sice koncem padesátých let speciálně stavěná na mlékárenskou výrobu, ale v nově přistavované se může rozběhnout jiná výroba,“ uvažuje.
Kdy vedení uzavře strakonickou pobočku a necelá čtyřicítka zaměstnanců se octne na dlažbě, nikdo neví.
„O hromadném propouštění nevíme. A bude těžké najít pro dělníky z mlékárny jinou práci. V nabídce volných míst máme převážně odborné profese jako zdravotní sestra, elektromechanik, kuchař-číšník, prodavačka a řidič kamionu,“ upozorňuje ředitel strakonického úřadu práce Josef Samec.
Kritickou situaci na trhu práce dokládá čísly. „Evidujeme kolem tří tisíc osmi set nezaměstnaných a v nabídce je tři sta pětapadesát volných míst,“ dodává. Strakonická mlékárna je stále jednou z osmi provozoven největšího českého zpracovatele mléka. Na stránkách Madety už ale mezi ostatními pobočkami nefiguruje.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!