Zavřená nemocnice. Zaplavila ji voda | E15.cz

Zavřená nemocnice. Zaplavila ji voda

Velkou havárii zažila krajská nemocnice s poliklinikou v České Lípě. V pondělí tu prasklo potrubí a studená voda zaplavila celý suterén nemocnice.

Nikoliv mráz, ale alarmující technický stav, způsobil velkou havárii na přívodu studené vody do budovy českolipské nemocnice. Podle dlouholetých zaměstnanců jde o vůbec jednu z největších havárií svého druhu v historii nemocnice. Voda, unikající z velké praskliny v potrubí, zatopila část technologického zázemí nemocnice a archivu nemocnice. Kromě techniků na místě zasahovali hasiči z České Lípy a Nového Boru, kteří odčerpávali zaplavené prostory suterénu. Péče o pacienty nebyla havárií sice narušena, ale nemocnice byla uzavřena pro návštěvy.
„Náklady na zastavení havárie a odstranění bezprostředních škod odhadujeme na desetitisíce korun,” uvedl Petr Pokorný, mluvčí nemocnice. „V souvislosti s touto událostí, je opět konkrétně vidět, jak závažné je letité zanedbání investic do obnovy technických zařízení a budov nemocnice,” dodal mluvčí. Areál českolipské nemocnice je podle nejen nadrozměrný a nepraktický a po celou dobu existence nemocnice - třicet let - nedocházelo k zásadnějším modernizacím. Náklady na generální rekonstrukci by se v současné době podle Pokorného pohybovaly v řádech stamiliónů korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!